هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیلات خود کشور کانادا را انتخاب می کنند همان طور که قبلا در مقاله ای از تحصیل در کانادا مزایا و معایب آن صحبت کردیم این بار می خواهیم در مقاله ای جدا به هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بپردازیم و از تمامی جهات آن را بررسی کنیم تا دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند بتوانند از هزینه زندگی دانشجویی در کانادا به صورت کامل آگاه شوند و برنامه ریزی مالی دقیقی را بتوانند انجام دهند تا در حین مدت تحصیل خود در کانادا با چالش جدی در زمینه مالی مواجه نگردند.

داشتن برنامه ای درست و حساب شده برای رسیدگی به خرج هایی که در پیش رو دارید، می تواند به شما کمک کند تا هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را برای خود مدیریت کنید. به طوری که از پیش بدانید برای تمام طول تحصیلتان ( یا مثلا یک بازه ی زمانی مشخص ) به چه مقدار پول نیاز دارید تا بتوانید برای جمع آوری و تامین آن ، اقدامات لازم را انجام دهید.

فهرست مطالب:

 

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا – شهریه

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا شهریه

 شهریه ها مواردی هستند که شما به منظور ثبت نام در دانشگاه یا کالج و شرکت در کلاس ها می پردازید و بخشی از هزینه زندگی دانشجویی در کانادا برای شما می باشد.

میزان شهریه شما به موارد مختلفی بستگی دارد. از جمله :

 • رشته ی تحصیلی شما و طول مدت تحصیل
 • مدرسه ، دانشگاه یا کالجی که انتخاب می کنید
 • استان ای که در آن تحصیل می کنید
 • وضعیت اقامت یا شهروندی شما
 • تعداد واحد هایی کهدر هر ترم انتخاب می کنید
 • نوع کلاسی که دارید ( آیا کلاس به صورت کارگاه برگزار می شود یا فقط تئوری است )
 • آیا شما بخ صورت نیمه وقت درس می خوانید یا تمام وقت ؟
 • و موارد دیگری که از طرف دانشگاه مطرح می شود و شما برای اطلاع از آن ها باید به سایتشان مراجعه کنید.

دانشگاه های کانادا هزینه های تحصیل خود را اعلام می کنند و این رقم به عوامل مختلفی بستگی دارد. مانند:

 • برنامه ای که در آن تحصیل می کنید،
 • مقطعی که در آن درس می خوانید ( هر مقطع هزینه ای متفاوتی دارد، هزینه ی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد یکی نیست ) ،
 • آیا یک دانشجوی بین المللی هستید یا یک کانادایی و … .

بر طبق آخرین گزارش آماری هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در بخش مربوط به شهریه ها برای کارشناسی ارشد در سال ۲۰۱۷ به طور متوسط ۳٫۱ درصد افزایش یافت . هزینه تحصیل در استان انتاریو بیشترین هزینه تحصیل است. دانشجویان کارشناسی ارشد انتاریو به طور میانگین ۸۴۵۴ دلار در سال هزینه می کنند. این در حالی است که متوسط هزینه تحصیل در کانادا ۶،۵۷۱ دلار برای مدرک کارشناسی و ۶۹۰۷ دلار کانادا برای تحصیل در مقاطع بالاتر است.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا – شهریه دوره لیسانس در کانادا

 بر طبق آمار ارائه شده از سوی کانادا هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در بخش مربوط به شهریه ها در دوره لیسانس  ۲۵،۱۸۰ دلار کانادایی در سال به صورت میانگین برای دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۷ میلادی بوده است.

دوره های هنر و علوم انسانی ارزان تر هستند، در حالی که موضوعاتی مانند مهندسی و پزشکی گران ترین شهریه ها را دارند. به طوری که به صورت متوسط برای هر سال باید مبلغ ​​۲۸،۶۲۵ دلار کانادا را بپردازید. هزینه های دوره های تجاری و مدیریتی پایین تر از میانگین ملی است و چیزی در حدود ۲۴،۶۸۳ دلار کانادا در سال می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا – شهریه دوره فوق لیسانس در کانادا

اگر میخواهید در مقطع فوق لیسانس یا دکترا تحصیل کنید، هزینه تحصیل معمولا کمتر است. و با توجه به برنامه شما متفاوت می باشد آمار ارائه شده از سوی کانادا هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در بخش مربوط به شهریه ها در دوره فوق لیسانس چیزی در حدود ۱۶,۲۵۲ دلار کانادایی در سال می باشد ( این مبلغ مربوط به آمار رائه شده در سال تحصیلی۲۰۱۷- ۲۰۱۸ می باشد ).

همیشه به این نکته توجه داشته که در کانادا نیز رشته هایی وجود دارند که همانند دیگر نقاط جهان برای تحصیل در ان ها باید مبالغ بیشتری را هزینه کنید. پس قبل از انجام هر اقدامی سعی کنید تحقیقات خود را در خصوص رشته ی مورد نظر کامل کنید.

هزینه زندگی دانشجویی درکانادا – شهریه های احتمالی با مبالغ متنوع

منظور از شهریه های احتمالی با مبالغ متنوع، در واقع آن دسته از هزینه هایی هستند که از سوی دانشگاه شما تعیین می شوند. به عنوان مثال هزینه های مربوط به عضویت در انجمن های مختلف یا هزینه هایی که با توجه به سیاست های دانشگاه تعیین میگردد. این هزینه ها دانشگاه به دانشگاه متفاوت اند و بخشی از هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در بخش مربوط به دانشگاه ها می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا -هزینه بیمه درمانی

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بیمه

هزینه بیمه های خصوصی درمانی بخشی از هزینه زندگی دانشجویی در کانادا می باشند. هزینه پرداخت شده برای این بیمه ها ، هزینه های پزشکی یا دندانپزشکی را پوشش می دهد . اگر شما از طریق کار یا خانواده خود تحت حمایت این بیمه‌ها قرار گرفته باشید، ممکن است بتوانید از زیر بار هزینه مربوط به بیمه که از طرف دانشگاه از شما دریافت می شود، فرار کنید. اما در آن صورت شاید مجبور باشید که برای اثبات ادعای خود مدارکی را ارائه دهید. پس از قبل به فکر مسائل مربوط به بیمه باشید.

همه دانشجویان بین المللی مستلزم داشتن بیمه درمانی هستند، اما پوشش بیمه آنها وابسته به استانی که در آن تحصیل می کنند متفاوت خواهد بود. اگر در:

تحصیل می کنید، تحت پوشش بیمه استان خود قرار خواهید گرفت. هزینه بیمه با توجه به طول اقامت شما، متفاوت است. اگر شما در استانی به غیر از موارد نامبرده شده، تحصیل می کنید، باید به فکر بیمه خصوصی باشید که هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در بخش سلامت را برای شما سنگین می کند.

یکی از جاذبه های مهم کانادا، سیستم مراقبت های بهداشتی رایگان آن است، به این معنی که شما هیچ هزینه مستقیمی برای رفتن نزد پزشکان، دندانپزشک، چک کردن چشمان شما، رفتن به اتاق اورژانس و یا هر گونه موارد پزشکی دیگر، نمی پردازید. و در زمینه هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در بخش سلامت تا جای ممکن می توانید صرفه جویی کنید.همانند اکثر کشورهای دارای این نوع مراقبت های بهداشتی، این پول توسط سیستم مالیاتی کشور تامین می شود.

 • به طور متوسط افراد سالانه مبلغ ۴۲۲۲ دلار را می پردازند تا بتوانند از این سیستم بهره مند شوند.
 • به عنوان یک خانواده ی ۴ نفره باید مبلغی در حدود ۱۱,۷۳۵ دلار بابت این منظور بپردازد.

شاید مالیاتی که در این خصوص دریافت می شود ، از نظر خارجی ها زیاد باشد، ولی اغلب کانادایی ها معتقد اند که این مبلغ در ازای سیستمی بهداشتی  که در اختیار آن ها قرار می دهد به صرفه است و به سلامت تمام افراد جامعه کمک می کند.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا – هزینه ی مربوط به کتاب ها و سایر مواد آموزشی

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا کتاب

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در بخش کتاب ها و سایر مواد آموزشی بستگی به برنامه و مدرسه شما دارد

 • تقریبا ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در سال یک برآورد مناسب برای دانشجویان کارشناسی است.

برای داشتن برنامه ای دقیق تر در این خصوص با دانشگاه خود یا دوستانی از شما که در انجا تحصیل نموده اند، مشورت کنید.

برای کاهش هزینه کتابها و سایر مواد آموزشی، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • خرید کتاب های دست دوم
 • خرید کتاب های درسی از خرده فروشان آنلاین که ممکن است اقلام را در قیمت پایین تر از کتاب فروشی دانشگاه ارائه دهد
 • دریافت نسخه الکترونیکی کتاب های درسی و مقالات
 • در صورت امکان به اشتراک گذاری از هم اتاقی یا همکلاسی های خود قرض بگیرید
 • حتما سری به کتابخانه دانشگاه خود بزنید ، شاید کتاب درسی که به دنبال آن هستید را در آنجا پیدا کنید.
 • فروش کتابهای درسی مورد استفاده شما
 • در صورت امکان از نسخه قدیمیتر کتاب درسی استفاده کنید

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا – هزینه زندگی روزمره

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا روز

برای زندگی روزمره ی خود چقدر هزینه می کنید ؟؟

مقدار مبلغی که شما به صورت معمول برای گذران زندگی خود خرج می کنید تاثیری زیادی در وضعیت مالی شما پس از تمام شدن دوران تحصیلتان دارد.

زندگی در خوابگاه های دانشگاه

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا برای اشخاصی که قصد دارند درخوابگاه های دانشگاه زندگی کنند،می تواند کمتر باشد شما می توانید هزینه های اقامتگاه دانشجویی و هزینه غذا را در وب سایت دانشگاه یا کالجتان بررسی کنید. سعی کنید در اتاق هایی زندگی کنید که چند نفره می باشند زیرا اتاق های مشترک اغلب هزینه های کمتری از اتاق های یک نفره دارند. هزینه ی خوابگاه ها نیز شهر با شهر متفاوت است. به عنوان مثال هزینه ی اقامت در خوابگاه های یکی از شهر های کوچک نوا اسکوشیا خیلی کمتر از مرکز شهر تورنتو می باشد.

هزینه غذا در حالی که در خوابگاه دانشگاه اقامت دارید

همیشه حواستان باشد که هزینه های مربوط به غذا را در بخش هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در برنامه های خود بگنجانید. زمانی که مشغول خرید از فروشگاه‌های مختلف هستید، همیشه از فروشنده سوال کنید که تخفیفی مربوط به دانشجویان دارد یا نه. در بسیاری از فروشگاه ها برای دانش آموزان و دانشجویان تخفیفاتی را در نظر گرفته شده است. بسیاری از مدارس نیز برنامه های غذایی برای دانشجویان ساکن در خوابگاه دانشگاه ارائه می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه ها، با دانشگاه مقصد تماس بگیرید.

هزینه های مربوط به اقامت در خوابگاه ها

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا قفا

شما معمولا در محیطی با چند نفر دیگر زندگی می کنید و در امکاناتی نظیر:

 • حمام
 • سرویس بهداشتی
 • آَشپزخانه و …

با آن ها شریک هستید. برای اقامت در این خوابگاه ها بسته به نوع خوابگاه و محل آن باید چیزی در حدود ۳۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار در سال هزینه بپردازید.

زندگی در خارج از خوابگاه های دانشگاه

شما ممکن است بخواهید در خارج از خوابگاه های دانشجویی اقامت کنید. شاید شما خانواده دارید که می توانید در طول دوران تحصیلتان با آن ها زندگی کنید و هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را تا هزاران دلار صرفه جویی کنید . اما اگر خانواده ای ندارید که با آن ها باشید، باید فکری برای اجاره خانه ها بکنید. ( به یاد داشته باشید هزینه های گرما، برق، اینترنت و بیمه مستاجر را در نظر بگیرید. زندگی با هم اتاقی ها راهی برای کاهش تمام این هزینه ها است. ).

هزینه های مربوط به اقامت در خارج از خوابگاه ها

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا خواب

پس از گذشت سال اول، دانشجویان با افراد زیادی درون خوابگاه آشنا می شوند و معمولا تصمیم می گیرند خانه ای را به صورت اشتراکی در خارج از خوابگاه اجاره کنند. قیمت این اجاره ها شهر به شهر متفاوت است و توصیه می شود از:

 • ۲۵۰ تا ۷۰۰ دلار به صورت ماهانه برای اجاره خانه ها کنار بگذارید.

یادتان نرود به غیر از اجاره خانه، هزینه ی آب ، برق ، گاز و تلفن نیز وجود دارد و به هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در بخش اقامت اضافه می شود.

در زیر هزینه زندگی تقریبی برای آپارتمان ۳ خوابه در شهرهای مختلف کانادا آورده شده است :
 • تورنتو – ۱،۹۰۰ دلار
 • ونکوور – ۱،۹۵۰ دلار
 • اتاوا – ۱،۳۰۰ دلار
 • مونترال – ۱،۰۵۰ دلار
 • ادمونتون – ۱۵۰۰ دلار
 • کلگری – ۱،۶۰۰ دلار

Homestay

گزینه ی دیگری نیز به نام Homestay وجود دارد . Homestay به این معناست که شما برای زندگی به عنوان بخشی از خانواده ای در کانادا، در خانه آن ها اقامت می کنید. دانشجویان می توانند مبلغی بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار کانادا در ماه به هزینه غذا و یک اتاق در خانه این خانواده پرداخت کنند و در زمینه هزینه زندگی دانشجویی در کانادا می تواند گزینه مقرون به صرفه ای باشد..

در این صورت شما می توانید در فعالیت های این خانواده شرکت کنید، انگلیسی خود را بهبود بخشید و در مورد فرهنگ آن ها بیاموزید. که همه ی این ها به تجربه هایی ارزشمند تبدیل می شوند.

حمل و نقل

در تورنتو، TTC ( کمیته حمل و نقل تورنتو ) یک شبکه اتوبوس و مترو دوگانه است که تمام شهر را شامل می شود.

در زیر برخی از هزینه های حدودی برای TTC آورده شده است :
 • هزینه ماهانه – ۹۹٫۷۵ دلار در هر ماه
 • هزینه سالانه – ۹۱٫۵۰ دلار ، زمانی که هر ماه خریداری می شود
 • هزینه روز – ۸٫۵۰ دلار
 • هزینه تنها برای یک سفر – ۲٫۵۰ دلار

به منظور آگاهی بیشتر از هزینه های مربوط به TTC باید به سایت رسمی آن مراجعه کنید.

در مونترال، STM (Société de transport de Montréal) یک شبکه مترو ۴ خط است که شهر را به راحتی پوشش می دهد.

در زیر برخی از هزین های حدودی برای STM آورده شده است :
 • هزینه ماهانه – ۶۵٫۰۰ دلار در هر ماه
 • هزینه هفتگی – ۱۹٫۰۰ دلار در هر هفته
 • هزینه تنها برای یک سفر – ۲٫۷۵ دلار

به منظور آگاهی بیشتر از هزینه های مربوط به STM باید به سایت رسمی آن مراجعه کنید.

به منظور آگاهی بیشتر در مورد هزینه های حمل و نقل عمومی در بخش هزینه زندگی دانشجویی در کانادا به سایت Just Landed مراجعه کنید.

در کنار حمل و نقل عمومی ، گزینه های دیگری هم برای رفت و آمد شما وجود دارد . به عنوان مثال شما می توانید از سرویس های دانشگاهی استفاده کنید. ( البته اگه دانشگاه شما از این قبیل خدمات را ارائه دهد ) که در آن صورت باید در خصوص هزینه های آن ها به سایت دانشگاه خود مراجعه کنید. گر توانایی خرید ماشین دارید و می خواهید از اتومبیل شخصی خود استفاده کنید باید هزینه های مربوط به مصرف بنزین ، گاز ، تعمیرات احتمالی، پارکینگ مدرسه و … را نیز در نظر بگیرید.

دانشجویان برای صرفه جویی در هزینه زندگی دانشجویی در کانادا می توانند برای گشت و گذار و مسافرت به شهر ها یا کشور های دیگر از کارت دانشجویی خود استفاده کنند و از تخفیف هایی که شرکت های هواپیمایی، اتوبوسرانی و قطار برای دانشجویان در نظر گرفته اند ، بهره مند شوند.

غذا

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بلف

 در ادامه جدولی را ارائه می دهیم تا به صورت حدودی با برخی از هزینه ها در خصوص اقلام غذایی بیشتر آشنا شوید تا بتوانید هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را در قسمت خوراک برای خود تخمیین بزنید.

یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت۱۵٫۰۰  دلار
یک وعده ی دو نفره در رستوران ارزان قیمت۶۵٫۰۰ دلار
کاپوچینو۴٫۰۳ دلار
آب معدنی۲٫۲۲ دلار
نوشابه کوکاکولا یا پپسی۲٫۱۱ دلار
شیر ( یک بطری )۱٫۷۷ دلار
یک قرص نان سفید۲٫۵۳ دلار
برنج ( یک کیلو گرم )۱٫۷۷ دلار
تخم مرغ ( ۱۲ عدد )۳٫۳۰ دلار
پنیر محلی ( یک کیلو )۵٫۴۷ دلار
گوگه فرنگی ( یک کیلو )۱٫۶۸ دلار
سیب زمینی ( یک کیلو )۱٫۱۳ دلار
پیاز ( یک کیلو )۱٫۱۲ دلار

هزینه های مربوط به سرگرمی

هزینه های سرگرمی، لباس و تلفن همراه نمونه هایی از هزینه های دیگر است که باید در زمینه هزینه زندگی دانشجویی در کانادا درنظر بگیرید. برای کاهش این هزینه ها، شما باید بر آن چیزی متمرکز شوی که نیاز دارید نه آن چیزی که می خواهید . یعنی بیشتر سعی کنید در حد ضرورت خرج کنید و برای این قبیل موارد دچار افراط نشوید. استفاده از کارت های تخفیف دانشجویی می توانند بسیار کمک کننده باشند تا بتوانید هم تفریح خود را داشته باشید و هم پول خود را زیاد خرج نکنید.

میانگین هزینه های زندگی

بد نیست نگاهی هم به جدول زیر بیاندازیم که میانگین هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را به صورت های مختلف در دو شهر تورنتو و مونترال به بیان کرده است .

میانگین هزینه های زندگی در تورنتو
۱ نفر، در هر ماه (بدون اجاره)۱،۰۳۸٫۷۳ دلار
۱ نفر، در سال (بدون اجاره)۱۲،۴۶۴٫۷۶ دلار
دانش آموز، در هر ماه (بدون اجاره)۸۷۹٫۹۵ دلار
۴ نفر خانواده، در هر ماه (بدون اجاره)۳،۷۹۰٫۹۱ دلار
۴ نفر خانواده، در هر سال (بدون اجاره)۴۵،۴۹۰٫۹۲ دلار
دانش آموز، در هر ماه (بدون اجاره)۶۷۵ دلار
۳ نفر خانواده، در هر ماه (بدون اجاره)۳،۸۸۱٫۹۸ دلار
میانگین هزینه های زندگی در مونترال
۱ نفر، در هر ماه (بدون اجاره)۹۴۴٫۶۶ دلار
۱ نفر، در سال (بدون اجاره)۱۱،۳۳۵٫۹۲ دلار

افزایش هزینه ها را در نظر بگیرید

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا برای شما به عنوان یک دانشجو هر ساله افزایش می یابند. هزینه های مربوط به خرید کتاب یا مواد مورد نیازتان و در کل هزینه ی زندگی شما، سال به سال بیشتر می شود. درست است که این افزایش هزینه ، آنقدری نیست که خیلی نگران آن باشید ولی بی توجهی به آن در برنامه ریزی های مالی شما، می تواند مشکل ساز باشد. همیشه حواستان به تورم باشد. تورم در تمام نقاط جهان وجود دراد و نباید چنین فکر کرد که تنها برای کشور خودمان است . نرخ تروم کانادا در سال های اخیر حدود ۲ درصد در سال بوده است. پس بهترین برنامه ریزی در خصوص هزینه های زندگی دانشجویی، برنامه ریزی ای است که به طور مداوم در حال به روز رسانی از جانب شما باشد و تغییرات اقتصادی در آن لحاظ شده باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا – منبع درآمد

 وقتی که صحبت از منبع درآمد می شود برای هزینه زندگی دانشجویی در کانادا ،خوب حواستان را جمع کنید. چرا که این منبع درآمد باید مطمئن، در دسترس و کافی باشد. منبع درآمد شما می تواند حساب بانکی شما باشد، یا پولی که ماهانه خانواده برای شما می فرستد. در هر صورت باید به گونه ای باشد که شما بتوانید روی آن حساب کنید.

یکی از منابعی که می توان روی آن حساب کرد، کار دانشجویی است . کار دانشجویی راهی است که هر دانشجوی مهاجری که توانایی مالی خوبی نداشته باشد برای جبران هزینه زندگی دانشجویی در کانادا به آن روی می آورد. البته فکر نکنید که کار دانشجویی تماما ظرف شستن در رستوران ها و کافه ها می باشد بلکه تا حد زیادی به میزان توانایی شما در امر زبان انگلیسی یا فرانسه مربوط می شود. هر قدر شما مهارت بیشتری در برقراری ارتباط با افراد داشته باشید ، راحت تر کار پیدا می کنید و کار بهتری نیز نصیبتان می شود.

همچنین دانشجویان برای اینکه بتوانند به بودجه خود بیافزایند می توانند از :

 • بورس های تحصیلی
 • وام های دانشجویی
 • کمک هزینه های تحصیلی

واز این قبیل امکاناتی که دانشگاه در اختیار شما قرار می دهد، استفاده کنید.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا – کارت های اعتباری دانشجویی

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا فلا

 دانشگاه ها و کالج ها از جمله مکان های عالی برای تبلیغات شرکت های صادر کننده ی کارت های اعتباری هستند.

 • میانگین نرخ بهره سالانه برای کارت های اعتباری دانشجویی در کانادا ۱۱٫۱۸ درصد است.

مراقب باشید : اگر می خواهید پولی را از طریق این کار ها به دست آورید که توانایی پس دادن آن را به صورت ماهانه را ندارید، باید بگویم که مرتکب اشتباه بزرگی شده اید. این کار بسیار مشکل ساز خواهد بود. به منظور جلو گیری از بروز هر مشکلی، به خوبی راجع به عنوان کارت های اعتباری تحقیق کنید تا بتوانید آن چیزی را که مناسب شما باشد را بیاید. یادتان باشد که همیشه تمام جوانب کار را در نظر بگیرید و برای جبران هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بی گدرا به آب نزدید.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا – مالیات کسر شده از دانشجویان

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا فغ76

 مالیات نسبتا زیادی برای دانشجویان لحاظ می شود و تا حد زیادی به این بستگی دارد که شما دانشجویی تمام وقت هستید یا پاره وقت. همیشه مراقب جریمه های مالیاتی باشید و در موعد مقرر برای پرداخت مالیات خود اقدام کنید. در زمان محاسبه ی هزینه زندگی دانشجویی در کانادا برای خود مالیات کسر شده یکی از موارد بسیار مهم از بین موارد یاد شده می باشد.

خلاصه
هزینه زندگی دانشجویی در کانادا
نام مقاله
هزینه زندگی دانشجویی در کانادا
توضیح
هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیلات خود کشور کانادا را انتخاب می کنند همان طور که قبلا در مقاله ای از تحصیل در کانا و مزایا و معایب آن صحبت کردیم این بار می خواهیم در مقاله ای جدا به هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بپردازیم
نویسنده
منشر کننده
آژانس مهاجرتی مسیر
لوگو
رزرو وقت مشاوره