مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار

از دلایل اصلی کشور کانادا برای جذب مهاجران این می باشد که نیاز نیروی کار ماهر کانادا را از طریق مهاجران تأمین کند به همین علت اکثر برنامه های مهاجرتی کانادا بر اساس نیاز بازار کار این کشور تدوین شده است ودارای پیش نیاز هایی از قبیل سن،تحصیلات ،تجربه کاری،رشته تحصیلی بر اساس مشاغل مورد تقاضا و غیره می باشد.

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا به غیر از سرمایه گذاری،تحصیلی ،اسپانسر شیپ اعضای خانواده را دارند باید از طریق برنامه های مهاجرتی که دارای پیش نیاز های بالا می باشد اقدام کنند در این بین متقاضیان با داشتن پیشنهاد شغلی از یک کار فرمای کانادایی می توانند با داشتن حداقل پیش نیاز های لازم به کانادا مهاجرت کنند.

داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کار فرمای کانادایی می توانند به دو صورت زیر منجر به مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار بشود:

 1. تأثیر سریع و مستقیم داشتن پیشنهاد شغلی معتبر
 2. تأثیر غیر مستقیم داشتن پیشنهاد شغلی معتبر

اما قبل از این که به این دو گروه بپردازیم بررسی می کنیم ،که یک پیشنهاد شغلی معتبر چیست و باید چه خصوصیاتی داشته باشد.

پیشنهاد شغلی معتبر چیست؟

جهت مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار معمولا شما نیاز به پیشنهاد شغلی دارید.

پیشنهاد شغلی مدرکی می باشد که کارفرمای کانادایی به شما می دهد و در آن جزئیات کار شما بر اساس معیار های زیر آورده شده است:

 • حقوق و مباحث مرتبط با آن
 • وظایف شغلی شما
 • شرایط شغل ،مانند; ساعت کار

همچنین کار فرمایان برای استخدام افراد خارجی در کانادا نیاز به یک LMIA دارند.

LMIA چیست؟

 • LMIA مدر کی می باشد که یک کارفرمای کانادایی قبل از استخدام یک فرد خارجی نیاز دارد.
 • LMIA نشان می دهد که برای پر کردن این شغل نیاز به یک کارگر خارجی بوده است.
 • LMIA نشان می دهد که هیچ فرد کانادایی برای انجام این کار در دسترس نیست.
 • LMIA، گاهی اوقات نامه تأییدیه نیز نامیده می شود.

نکته: از مزایای داشتن پیشنهاد شغلی معتبر که دارای LMIA می باشد این است که متقاضی برای اقدام کردن جهت مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کارنیاز به اثبات توانایی مالی(نشان دادن مبلغ ۱۲۰۰۰ دلار به بالا در بانک)را ندارد.

حال که با مشخصات یک پیشنهاد شغلی معتبر،LMIA آشنا شدید روش های مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار جهت گرفتن اقامت دائم کانادا را بررسی می کنیم.

روش های مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار


مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار

تأثیر سریع و مستقیم داشتن پیشنهاد شغلی معتبر

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار

افراد جهت مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار می توانند با داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از طریق برنامه مهاجرتی فدرال و استانی امتیازات اضافی به دست آورده،و شانس خود را برای دعوت شدن از طریق آن برنامه مهاجرتی افزایش دهند:

در حال حاضر از طریق برنامه های مهاجرتی زیر که در سطح فدرال و استانی می باشد متقاضیان می توانند جهت گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق ویزای کار اقدام کنند:

 • نیروی متخصص فدرال:
  • ۵۰ امتیاز اضافی برای مشاغلی که دارای سطوح (A،B،۰) می باشند.
  • ۲۰۰ امتیاز اضافی برای مشاغلی که دارای سطوح شغلی(۰۰ ، سطح مدیریتی) می باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار

تأثیر غیر مستقیم پیشنهاد شغلی معتبر

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار

اگر حتی با داشتن پیشنهاد شغلی امتیازات فرد برای دریافت اقامت دائم کانادا برای هیچ یک از برنامه های مهاجرتی کانادا چه فدرال و چه استانی کافی نباشد،فرد می تواند به پشتوانه پیشنهاد شغلی جهت مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار در خواست بدهد.

این اشخاص بعد از رفتن به کشور کانادا و به دست آوردن یک یا دو سال سابقه کاری امتیازات خود را بر اساس پشتوانه سابقه شغلی که به دست آورده بالا برده ومی توانند از طریق برنامه های زیر در خواست اقامت دائم بدهند:

تجربه کانادایی:

افرادی که در خاک کانادا کار کرده‌اند یا به تحصیل مشغول بوده اند و تمایل دارند که اقامت دائم کانادا را دریافت کنند می‌توانند از برنامه تجربه کانادایی جهت گرفتن اقامت دائم کانادا بهره مند شوند.

حال اگر اشخاصی از طریق داشتن پیشنهاد شغلی معتبر به کانادا مهاجرت کرده اند ولی حداقل امتیازات آنها برای نامزد شدن تحت عنوان برنامه های فدرال و استانی کافی نبوده است می توانند بعداز به دست آوردن سابقه کار یک تا دو ساله در خاک کانادا از طریق برنامه تجربه کانادایی جهت گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام کنند

حداقل پیش نیازها برای واجد شرایط شدن در برنامه تجربه کانادایی:
 • در سه سال گذشته حداقل دارای ۱۲ ماه کاری در کانادا باشید (این ۱۲ ماه می تواند در طول یک سال و یا در طول سه سال محاسبه گردد)
 • تجربه کاری متقاضی در کانادا به صورت قانونی به دست آمده باشد.
 • متقاضی بایستی برنامه کار و زندگی در خارج از ایالات کبک را داشته باشد.

برنامه های مهاجرتی استانی (PNP)

برنامه های مهاجرتی استانی به استان ها و مناطق کانادایی این امکان را می دهد تا افرادی را که مایل به مهاجرت به کانادا و اقامت در یک استان به خصوص هستند را نامزد کند،نامزدی استانی یکی از سریع ترین گزینه های اقامت دائمی کانادا می باشد.

یکی دیگر از راه های گرفتن اقامت دائم کانادا برای اشخاصی که امتیازات آنها پایین بوده است و به واسطه داشتن پیشنهاد شغلی به کانادا مهاجرت کرده اند برنامه های استانی می باشد.

هر کدام از استان های کانادا دارای مجموعه برنامه های مهاجرتی به آن استان می باشند و یکی از معیار هایی که برای متقاضیان امتیازات بالایی را در برنامه های استانی به همراه می آورد سابقه کار و یا تحصیل قبلی در استان می باشد در زیر مثال هایی از استان آورده شده است:

 • سابقه کار قبلی در استان منیتوبا حداقل ۶ ماه ۱۲امتیاز
 • سابقه کار قبلی در استان ساسکاچوان حداقل ۱۲ ماه ۵ امتیاز
 • سابقه کار قبلی در استان نیوبرانزویک حداقل ۱۲ ماه ۱۰ امتیاز

این امتیازات اضافی می تواند اقامت دائم کانادا را برای شما به همرا بیاورد

خلاصه
مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار
نام مقاله
مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار
توضیح
روش های مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار - تعریف پیشنهاد شغلی - LMIA چیست؟ - تأثیر مستقیم پیشنهاد شغلی - تأثیر غیر مستقیم پیشنهاد شغلی -..
نویسنده
منشر کننده
آژانس مهاجرتی مسیر
لوگو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
Translate »
بستن