۱۳ مشکل اساسی که کمتر گفته می شود

 

مشکلات زندگی در کانادا

مشکلات زندگی در کانادا پژوهشی است در جهت ایجاد شناخت برای شما عزیزانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارید.

انحام هر کاری بدون داشتن شناخت درست از آن  کار ، محکوم به شکست است.

ما در این مقاله می خواهیم از مشکلات زندگی در کانادا برای هموطنان خود صحبت کنیم تا علاوه بر آگاهی دادن به اشخاص متقاضی مهاجرت به کانادا باعث شویم که آنها به فکر حل این مشکلات نیز برآیند.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا خواهید شد:

 1. پنهان سازی

 2. مشکلات مربوط به بچه ها وقتی که به کانادا مهاجرت می کنید

 3. تبعیض و نژاد پرستی

 4. جدا سازی

 5. احساس تنهایی در کانادا

 6. زندگی جمعی در کانادا

 7. مشکلات زبان

 8. مسکن

 9. آب و هوا

 10. اشتغال

 11. دسترسی به خدمات 

 12. بهداشت و درمان

 13. پیدا کردن کار

مشکلات زندگی در کانادا -پنهان سازی

همانطور که می دانید کانادا کشوری چند فرهنگیست. این موضوع هم خوب است و هم بد . زمانی که افراد باا تفکر های متفاوت مجبور به زندگی در کنار یکدیگر می شوند ، یاد میگرند که به عقاید هم نیز احترام بگذارند و  سعی در تحمیل افکار خو بر دیگری نداشته باشند.

با این حال موقعیت هایی به وجود می آید که فردی برای به دست آوردن یک شغل یا کسب مقبولیت در بین دوستان و محیط زندگی اش ، مجبور به ظاهر سازی می گردد. یعنی از فرهنگ و دین آیین خود فاصله می گیرد و خود را پشت نقابی از فرهنگ دیگری مخفی می نماید.

این موضوع دلیل بسیاری از افسردگی های بعد از مهاجرت می باشد و ارتباط مستقیمی با فرآیند انطباق پذیری دارد .

 

مشکلات مربوط به بچه ها وقتی که به کانادا مهاجرت می کنید

مشکلات زندگی در کانادا

یکی دیگر از مشکلات زندگی در کانادا مسائل مربوط به فرزندان می باشد والدین در هنگام آوردن فرزندان خود به کانادا، دو مسئله متفاوت را تجربه می کنند.

۱-سازگاری با فرهنگ و مدرسه جدید:

بچه ها ممکن است به سرعت با فرهنگ جدیدی که در مدرسه ی خود یافته اند، سازگار شوند و این امر آن ها را در نظر والدینشان، به یک خارجی تبدیل کند،و به یکی از مشکلات زندگی در کانادا برای والدین تبدیل شود. اولا، به یاد داشته باشید مهم نیست که از کجا آمده اید؛ نوجوانان در کانادا و یا هر کشوری به افرادی که به نظر خارجی بیایند توجهی نشان نمی دهند، بنابراین فرزند شما برای داشتن روابط اجتماعی، مجبور به ایجاد تغییراتی در خودش است و شما نیز باید این تغییرات را بپذیرید. شما به هدف داشتن زندگی بهتر برای خود و فرزندانتان به کانادا مهاجرت کرده اید، بنابراین باید این سطح از تغییر را در آن ها بپذیرید و به فرزند خود اجازه دهید تا توازنی را بین فرهنگ قدیم و جدید خود به وجود آورد.

در صورت نیاز لیستی از مدارس اسلامی  کانادا آورده شده است .

 

۲-مشکلات مربوط به زبان:

از مشکلات زندگی در کانادا که مربوط به بچه هامی باشد می توان به مسئله زبان اشاره کرد. شما به عنوان پدر یا مادر، باید بتوانید بامدرسه فرزندتان در ارتباط باشید و به پیشرفت درسی او کمک کنید. حال اگر شما به دلیل مشکل زبان توانایی برقراری ارتباط با مدرسه را نداشته باشید، دچار مشکل می شوید. البته در کشور کانادا در مدارس گروه های اجتماعی، خدماتی را ارائه می دهند که به شما در این موضوع کمک می کند.

تبعیض و نژاد پرستی

مشکلات زندگی در کانادا - نژاد پرستی

این یک موضوع غم انگیز از تجربه مهاجرت در سراسر جهان است.اما در زمینه مشکلات زندگی در کانادا مسئله بزرگی به حساب نمی آید زیرا کانادا با وجود:

 • قوانین محکم
 • دارا بودن نژاد های مختلف
 • سرویس های حمایتی شامل خدمات اجتماعی
 • گروه های اجتماعی
 • گروه های همسان ( منظور از گروه های همسان گروهی از افراد هستند که معمولا از سن، پیشینه و موقعیت اجتماعی مشابهی برخوردارند، و با آن فرد ارتباط دارند و احتمالا بر باورها و رفتارهای فرد تاثیر می گذارند. )
 • نیروی پلیس کانادا که دارای تنوع قومی و سیاست های ضد نژاد پرستی است

با افرادی که رفتار های نژادپرستانه از خود نشان می دهند، به شدت بر خورد می کنند.و این مسئله را تا حد زیادی کاهش داده و آن را به یکی از کم رنگ ترین مشکلات زندگی در کانادا تبدیل کرده است.

جداسازی

یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در زمینه مشکلات زندگی در کانادا، از دست دادن حمایت از طرف:

 • دوستان
 • خانواده
 • اجتماع

می باشد که مهاجران از آن آمده اند. بسیاری از مهاجران در کانادا از جوامعی می آیند که ساختار های حمایتی شکلی سنتی دارند و با فردگرایی غربی در تضاد اند. همین موضوع سبب می شود که افراد احساس کنند یک فرد بیگانه، از دست رفته و تنها هستند و این می تواند در زمینه مشکلات زندگی در کانادا برای آنها به یک مسئله بزرگ تبدیل شود.

کانادا به علت وسعت بسیاز زیاد دارای قومیت ها و فرهنگ های متفاوتی می باشد این تنوع و گوناگونی باعث می شود تا افراد بتوانند مکان های ایده آل خود را برای زندگی بیابند و به عضویت انجمن ها و گروه هایی در بیایند که به آن ها در سازگار شدن با محیط جدیدشان که کشور کانادا می باشد کمک می کنند

احساس تنهایی در کانادا

پیدا کردن دوست در کشوری همانند کانادا کار راحتی نیست، حتی می تواند از مشکلات زندگی در کانادا نیز باشد.

این موضوع تا حد زیادی به شخصیت و نحوه ی بر قراری ارتباط شما مربوط می شود. اگر شما از جامعه ای می آیید که در آن افراد به راحتی احساسات خود را به یکدیگر ابراز می کنند باید بگوییم که در کانادا به این شکل نمی باشد و از مشکلات زندگی در کانادا برای خارجی ها همین مسئله می باشد به همین دلیل ممکن است بعضی از مهاجران از این که نمی دانند چه کسی آن ها را دوست دارد دچار پریشانی و یا حتی افسردگی شوند.

طبق گفته یک مهاجر هندی در کانادا:

باید بگویم که کانادایی ها به راحتی احساسات خود را بیان نمی کنند،در کانادا اغلب سخت است که بفهمید کسی شما را دوست دارد یا نه و کم پیش می آید که کانادایی ها علاقه ی خود را به صورت مستقیم ابراز کنند.

زندگی جمعی در کانادا

مشکلات زندگی در کانادا
 • کانادایی ها همانطور که از زندگی جمعی لذت می برند، از تنهایی نیز لذت می برند.
 • تعداد جشن ها و مهمونی ها در کانادا به طور قابل توجهی از کشور همسایه ی خود ، یعنی آمریکا کمتر است.
 • دیدن یک نفر که به تنهایی به رستوران آمده است در آمریکا غیر معمول است ولی در کانادا به هیچ وجه اینگونه نیست.

جدا از نحو برقراری ارتباط در کانادایی ها،که می تواند از مشکلات زندگی در کانادا باشد می توان گفت عامل زبان نیز در ایجاد این تنهایی بسیار موثر است،مخصوصا در استان کبک همان طور که می دانید جمعیت فرانسوی زبان در کبک تجمع دارد و اگر زبان فرانسه ی شما روان نباشد،می تواند از مشکلات زندگی در کانادا و کبک باشد و در به وجود آوردن یک رابطه ی صمیمی دچار مشکل می شوید. یکی از مهاجران به اسم “روم” در همین خصوص گفته:

که در طول سه سالی که در مونترال اقامت کرده ، حتی یک دوست هم نداشته است. روم می گفت من دوستانم را دوست داشتم و می خواستم که با آن ها باشم ولی بعد از مدتی متوجه می شدم که این یک رابطه ی یک طرفه است و تنها من هستم که این دوستی را می خواهم.

مشکلات زبان

مشکل زبان، مشکل جدیدی نیست و از مشکلات زندگی در کانادا و اساسا هر کشوری می باشد و همیشه یکی از مشکلات مهم مهاجران در هنگام ورود به کانادا به شمار می آید . میزان توانایی ما در برقراری ارتباط با دیگر افراد بر تمام جنبه های زندگی ما تاثیر می گذارد.

 • کار
 • تحصیل
 • ازدواج
 • پیدا کردن آدرس
 • خرید مواد غذایی

یادگیری حداقل یکی از زبان های رسمی کانادا یعنی زبانهای زیر ضروری است :

 • فرانسوی
 • انگلیسی

مشکلات زبان در زمینه پیدا کردن کار:

 • داشتن مهارت های زبانی در پیدا کردن شغل مناسب بسیار اهمیت دارند و در غیر این صورت از مشکلات زندگی در کانادا محسوب می شود.
 • بسیاری از کارفرمایان به توانایی زبان برای گزینش افراد تاکید دارند و بیشتر از افرادی استقبال می کنند که توانایی بر قراری ارتباط با هر دو زبان رسمی کشور را داشته باشند.

مشکلات زندگی در کانادا – مسکن

مشکلات زندگی در کانادا - مسکن

از مشکلات زندگی در کانادا می توان به مشکل مسکن اشاره کرد، تهیه ی مسکن یکی از اولین و مهم ترین مسائلی است که هر شخص پس از مهاجرت به کانادا با آن رو به رو خواهد شد.

از موانعی که در زمینه مسکن ممکن است که با آن روبه رو شوید:

 • نداشتن تسلط بر زبان آن منطقه ای که قصد سکونت در آن را دارید ،
 • نداشتن اطلاعات کافی در مورد بازرا مسکن منطقه ی مورد نظرتان

خوشبختانه با وجود اینترنت و اطلاعات گسترده ای که در آن قرار دارد، شما می توانید راجع به وضعیت آن منطقه تحقیق کنید و همین تحقیق، شما را تا حد زیادی در حل مسئله یاری می رساند.

از طرف دیگر، سازمان های دولتی و محلی کشور مقصد شما، معمولا پیشنهاداتی را برای تازه واردان ارائه می دهند و برنامه های ویژه ای را برای آن ها در نظر گرفته اند تا مشکلات زندگی در کانادا در زمینه مسکن را برای مهاجران به حداقل برسانند.

 • این گونه برنامه ها در کانادا بر عهده ی CMHC ( آژانس مسکن ملی کانادا ) است .
 • این سازمان بخشی اختصاصی برای مهاجران در نظر گرفته و بر روی فرآیند های تهیه ی مسکن و اطلاعت پیرامون آن نظارت دارد.

اگر شما به دنبال خرید یک خانه در کانادا هستید، خودتان را برای یکی دیگر از مشکلات زندگی در کانادا آماده کنید ،زیرا قرار است یک ضربه محکم به شما وارد شود ، ضربه ای که که از سمت امور مالی بر شما وارد می شود.

 • قیمت متوسط یک خانه در کانادا در سال ۲۰۱۶ به ۴۷۴,۵۹۰ دلار رسید که با توجه به سال قبل آن، رشد ۹٫۵ درصدی داشت.

گرانترین شهر های کانادا از لحاظ مسکن:

 • تورنتو
 • ونکوور

این شهر ها گرانترین شهر های کانادا از لحاظ مسکن، و برای زندگی محسوب می شوند،و از میانگین کشوری نیز بالاتر می باشند.

مشکلات زندگی در کانادا – آب و هوا

مشکلات زندگی در کانادا

شاید از بزرگترین مشکلات زندگی در کانادا آب و هوای کانادا باشد که برای مهاجرینی که معمولا در مناطق گرم و معتدل زندگی کرده اند می تواند بزرگترین مشکل برای زندگی در کانادا باشد

در کانادا می گن اگر اب و هوا را دوست ندارید ۵ دقیقه صبر کنید

وقتی که حرف از سردترین کشور می شود همیشه حرف از دو کشور در میان است:
 • کانادا
 • روسیه

که همیشه در یک رقابت تنگاتنگ برای تصاحب جایگاه اول در سردترین کشور بر روی کره زمین با میانگین دمای روزانه ۵٫۶ درجه سانتیگراد هستند.

دهکده اسنگ واقع شده در یوکان کانادا تا به امروز رکورد دار ثبت کمترین درجه هوا در کانادا و آمریکای شمالیبا منفی ۶۳ درجه سانتیگراد بوده است

سرمای کانادا در بعضی از مواقع می تواند مرگبار باشد و از بزرگترین مشکلات زندگی در کانادا باشد طبق آمار های منتشر شده هر ساله تلفات مربوط به ازدست دادن جان افراد از طریق سرما خیلی بیشتر از دیگر بلایای طبیعی بوده است.

در کانادا هر ساله ۱۰۸ نفر بر اثر کاهش در جه هوا جان خود را از دست می دهند این در حالی است که سهم دیگر بلایای طبیعی در گرفتن جان افراد تنها ۱۷ نفر در سال می باشد

برای اشخاصی که می خواهند به یک کشور دیگر مهاجرت کنند همیشه آب و هوا یکی از فاکتور های اساسی در بررسی های آنها می باشد همانطور که در بالا گفته شد آب و هوای سرد در کانادا از مشکلات زندگی در کانادا می باشد،ولی نه در همه فصول و نه در تمامی مناطق کشور.

کانادا یک کشور عظیم می باشد که نیمی از قاره آمریکا را تشکیل می دهد آب و هوای کانادا مثل مردم آن که به علت وسعت بسیار زیاد دارای فرهنگ های متفاوتی می باشند،آب و هوا نیز می تواند از شمال تا جنوب و از شرق به غرب بسیار متفاوت باشد.

همانطور که از زمستان های کانادا صحبت کردیم باید از تابستان های کانادا نیز صحبت کنیم دمای هوا :
 • در زمستان می تواند به منفی ۲۵ درجه سانتیگراد برسد.
 • در تابستان نیز به راحتی می تواند تا ۳۵ درجه سانتیگراد برسد.

اکثر جمعیت کانادا در مناطق جنوبی این کشور که هم مرز با ایالات متحده می باشد ساکن هستند که دارای آب و هوای بسیار معتدل تری می باشد و همچنین مناطقی مانند بریتیش کلمبیا دارای آب و هوای ساحلی و معتدل مثل بریتانیا و اروپای غربی می باشد

همانطور که گفته ایم آب و هوا یکی از مشکلات زندگی در کانادا می باشد،اگر بخواهیم جمع بندی از آب و هوای کانادا کنیم باید گفت که کانادا انتخاب های زیادی را به علت وسعت بسیار بالای این کشور برای مهاجران ارائه می دهد و در نهایت شما با انتخاب منطقه مورد نظر خود می توانید از این تنوع آب و هوایی استفاده کنید و به راحتی خود را به شرایط جدید وقف دهید.

بهترین شهر های کانادا از نظر آب و هوا :

 • ویکتوریا ( بیریتیش کلمبیا )
 • ابوتسفورد ( بیریتیش کلمبیا )
 • ونکوور ( بیریتیش کلمبیا )
 • کلوونا ( بیریتیش کلمبیا )
 • سنت کاترین ( انتاریو )
 • هالیفاکس ( نوا اسکاشوا )
 • ویندزور ( انتاریو )
 • تورنتو ( انتاریو )

مشکلات زندگی در کانادا – پیدا کردن اشتغال مناسب در کانادا

مشکلات زندگی در کانادا

یکی دیگر از مشکلات زندگی در کانادا پیدا کردن اشتغال مناسب می باشد ،دو مشکل عمده ای که مهاجرین برای پیدا کردن کار مناسب در بازار کار کانادا با آن روبه رو می شوند موارد زیر می باشد:

 • مدارک تحصیلی آنها
 • تجربه کاری مرتبط با مدارک تحصیلی

در کانادا متاسفانه مدارک تحصیلی برای مهاجرین سند قانع کننده ای برای کار فرمایان نمی باشد و از مشکلات زندگی در کانادا در زمینه شغلی می باشد و معمولا کار فرمایان از شما موارد زیر را برای رشته تحصیلی شمادر خواست می کنند:

 • مدارک بین الملی
 • و یا گواهی نامه های تکمیلی

بنابراین مهاجرین قبل از ورود به کانادا باید به فکرموارد زیر باشند:

 • گواهی نامه های بین المللی
 • تجربه کاری مرتبط

برای مهاجران جدید به کانادا برداشتن اولین گام در زمینه اشتغال می تواند از مشکلات زندگی در کانادا و یک چالش سخت باشد اما لازم نیست که از آن بترسید با کمک و مشاوره مناسب به راحتی میتوانید این مسائل را پشت سر بگذارید.

یکی از نکات اساسی برای تازه واردان در بازار کار کانادا این می باشد که چگونه خود را معرفی کنند به طور کلی:

 • رزومه آنها چگونه باشد.
 • چه زبانی را برای تشریح خودشان انتخاب کنند.
 • چگونه در جلسه مصاحبه رفتار کنند.

این نکات بسیار اهمیت دارد زیرا ممکن است که یک شخص مدارک و تجربه مورد نطر برای شغل را داشته باشد ولی در مراحل معرفی خوب عمل نکند و این فرصت را از دست دهد.

تعدادی از موسسات مبتنی بر بودجه دولتی وجود دارد که برای کمک به مهاجرین جدید، به وجود آمده است که متناسب با مهارت و تجربه آنها ،این سازمان ها خدمات استخدامی و پشتیبانی از جمله موارد زیر را برای مهاجران ارائه می دهند تا مشکلات زندگی در کانادا را در زمینه شغلی به حداقل برسانند:

 • کلاس های زبان
 • معرفی موسسات ارائه گواهی نامه ها و مدارک
 • پرونده های شخصی برای کار فرمایان و ….

طبق گفته این موسسات و سازمان های حمایت کننده:

به مهاجرین توصیه می شود که روند آماده سازی خود را قبل از ورود به کشور شروع کنند تا بتوانند بهترین موقعیت کاری را در کمترین زمان ممکن به دست آورند

مهاجران باید به این نکته دقت کنند که داشتن تجربه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی شما هرچند کوتاه برای کارفرمایان کانادایی بسیار اهمیت دارد در غیر این صورت آنها فکر می کنند که شما تخصص لازم برای کار کردن در شغلی که متناسب با مدرک تحصیلی شما می باشد را نداشته اید و این برای شما یک امتیاز منفی و یک چالش در زمینه مشکلات زندگی در کانادا می باشد

مهارت زبان متناسب با شغل:

در کانادا با توجه به استانی که شما به آن مهاجرت می کنید زبان غالب:

 • انگلیسی می باشد
 • و یا فرانسوی می باشد

مهاجران باید به این نکته دقت کنند که ممکن است مشاغلی در بعضی از استان ها وجود داشته باشد که زبانی متفاوت از زبان غالب در آن استان احتیاج داشته باشد به طور مثال;

در مونترال در شاخه فناوری اطلاعات سهم بزرگ بازار کار را انگلیسی زبان ها تشکیل داده اند و برای وارد شدن به این بخش شما باید دارای مهارت های قوی در زبان انگلیسی باشید این در حالی می باشد که مونترال در کبک می باشد و زبان غالب در استان کبک زبان فرانسوی می باشد

سابقه کار و تحصیل در کانادا

برای اشخاصی که قبلا سابقه کار و تحصیل و آشنایی با فرهنگ و بازار کار کانادا راداشته اند مشکلات زندگی در کانادا در زمینه شغلی را به حداقل رسانده اند برای این اشخاص مسائل به طور کلی متفاوت می باشد این اشخاص چند قدم از افراد دیگر جلو هستند و به محض ورود به کانادا به راحتی می توانند با ارتباط گرفتن با آژانس های کاریابی به سرعت شغل مورد نظر خودرا پیدا کنند.

مشکلات زندگی در کانادا – دسترسی به خدمات

مشکلات زندگی در کانادا

نوع و کیفیت خدمات موجود در کشور جدید شما می تواند یکی از مشکلات زندگی در کاناد باشد که به احتمال بسیار زیاد متفاوت از کشور شما می باشد بیشتر مهاجران اعتراف می کنند دانستن اینکه در کشور جدید چه خدماتی ارائه می شود چالش بزرگی است

از انواع این خدمات می توان به :

 • مراقبت های بهداشتی
 • مشاوره حقوقی
 • بهداشت روان
 • خدمات اجتماعی

اشاره نمود و زبان دوباره یکی ازبزرگترین موانع در صورت مشکل داشتن می باشد،در بسیاری از کشور ها ادارات خدمات اجتماعی اولین مرکزی می باشد که می تواند شما را در این امور راهنمایی کند.

مشکلات زندگی در کانادا – حمل و نقل

یکی دیگر از مشکلات زندگی در کانادا دسترسی به حمل و نقل می باشد که امری ضروری است و مواردی مانند زیر و خیلی از موارد دیگر از نکاتی است که به حمل و نقل بستگی دارد.

 • آموزش و پرورش
 • اشتغال
 • خدمات درمانی

مهاجران در زمینه حمل و نقل با دو مشکل مواجه هستند:

حمل و نقل با وسائل شخصی:

از مشکلات زندگی در کانادا در زمینه حمل و نقل می توان به گواهی نامه رانندگی اشاره کرد.

اولا گواهینامه رانندگی شما در کشور جدید قابل قبول نیست و یعنی ممکن است هزینه های مرتبط با واجد شرایط بودن گواهینامه خود در کشور جدید را داشته باشید در کانادا مجوز های رانندگی توسط دولت های استانی صادر می شود نه یک نهاد مرکزی و شما باید مقررات خاصی را برای منطقه مورد نظر خود در نظر بگیرید و شما نیاز به یک مجوز رانندگی بین المللی (IDP) خواهید داشت.

حمل و نقل عمومی:

برنامه های حمل و نقل عمومی از دیگر مشکلات زندگی در کانادا در زمینه حمل و نقل می باشد این برنامه ها حتی برای مردم محلی نیز می تواند چالش برانگیز باشد،اما برای مهاجران که دارای مشکلات زبان هستند خبر خوب این است که در بسیاری از شهرهای مهم شرکت های حمل و نقل اغلب خدمات اطلاعات چند زبانه و جدول زمانی را ارائه می دهند

مشکلات زندگی در کانادا – بهداشت و درمان

مشکلات زندگی در کانادا

از مشکلات زندگی در کانادا در حوزه بهداشت و درمان می توان به طولانی بودن مدت زمان انتظار برای قرار ملاقات پزشک و دیگر خدمات عمومی اشاره نمود.

یک سیستم مراقبت های بهداشتی که رایگان هست همیشه دارای مشکلاتی نیز می باشد به طور مثال در کانادا ممکن است برای وقت گرقتن از یک پزشک متخصص حتی تا ۶ ماه نیز وقت صرف کنید به این علت که بسیاری از پزشکان بیش از حد رززو شده اند و بیمار جدیدی را نمی توانند قبول کنند.

همچنین در بیمارستان ها برای جراحی ها و یا عمل های پیوند ممکن است از ۴ماه تا ۱ سال در صف های انتظار باشید که این می تواند از مشکلات زندگی در کانادا در حوزه بهداشت و درمان باشد.

براساس یک مطالعه که در این ماه توسط گروه دارویی Innovations Drugs Canada ارائه شده است،اشخاصی که در برنامه های دریافت دارو های عمومی به صورت رایگان می باشندگاهی ممکن است که برای دسترسی به داروی جدید حتی تا یک سال منتظر بمانندو همچنین هزینه های داروهای تجویزی اغلب تحت سیستم مراقبت بهداشت عمومی کانادا پوشش داده نمی شود این مطالعه همچنین دریافت که تنها ۳۷ درصداز کانادایی ها در برنامه های دریافت دارو های عمومی واجد شرایط دریافت مجدد می شوندکه از جدی ترین مشکلات زندگی در کانادا در حوزه بهداشت و درمان می باشد.

نتیجه گیری:

سیستم بهد اشت و درمان در کانادا دارای مشکلات زیادی می باشد اما یکی از کار آمدترین و بهترین سیستم های در مانی در جهان است که علاوه بر رایگان بودن سطح خدمات بسیار بهتری را نسبت به کشورهایی مثل ایالات متحده،بریتانیا،ایتالیا ،فرانسه ارائه می دهد

به طور مثال بسیاری از مهاجران آمریکایی از خدمات بهداشتی که در کانادا دریافت می کنند بسیار قدردانی می کنند رومن یک شهروند کانادایی می گفت که:

من خانم های آمریکایی را می شناسم که همسرانشان دارای بیماری های قلبی می باشد و انها از خدمات ارائه شده توسط دولت کانادا بسیار خوشحال هستند.

مشکلات زندگی در کانادا – پیدا کردن کار 

یکی دیگر از مشکلات زندگی در کانادا که به احتمال زیاد با آن رو به رو خواهید شد ، مسئله ی کار است . بگذارید خیالتان را راحت کنم . شما باید حداقل یکی از موارد زیر را داشته باشید. تا بتوانید به راحتی کار پیدا کنید .

 • دارای سابقه ی کاری در کانادا هستید.
 • دارای مدارک تحصیلی کانادایی هستید.
 • با یک پیشنهاد شغلی به کانادا آمده اید که در این صورت نیازی به گشتن به دنبال کار نیست.

اگر جزو هیچکدام از این موارد نیستید ، بدانید که کار کمی مشکل خواهد شد .

کارفرمایان کانادایی به خارجیانی که مدارک دانشگاهی یا سابقه ی کاری کانادایی ندارند ، سخت اعتماد می کنند و شما باید برای جلب اعتماد آن ها و به دست آوردن یک جایگاه شغلی بسیار تلاش کنید .

در ادامه به برخی از سوالاتی که در حین مصاحبه کاری از شما پرسیده می شود ، اشاره می کنیم.

سوالات مصاحبه کاری :

 1.  اگر می خواستید دوباره از ابتدا شروع کنید ، آیا کار دیگری می کردید ؟
  • به گونه ای پاسخ ندهید که انگار از کار فعلی خود پشیمانید.
 2.  چه گزینه های شغلی در حال حاضر دارید؟
  • این را به موقعیت و صنعت مرتبط کنید.
 3. چگونه ماهیت موفقیت را توصیف می کنید؟
  • پاسخ این سوال باید مثبت و در ارتباط با دستاورد های شما باشد.
 4. اگر من با مدیر قبلی شما صحبت کنم ، در باره ی بزرگترین نقاط قوت و ضعف شما چه می گوید ؟
  • ابتدا نقاط ضعف خود را بگویید ( ولی نه خیلی برجسته)
  • سپس نقاط قوت خود را تاکیید کنید.
  • آن ها میخواهند عزت نفس شما را انداز بگیرند.
  • آدم ضعیف به درد کار نمی خورد، پس قوی ظاهر شوید.
 5. آیا می توانید تحت فشار، مهلت و غیره کار کنید؟
  • باید بگویید “بله”. این قانون کار است.
 6. آیا علاقه دارید که ماهیت کار شما تغییر کند ؟
  • در صورتی که بهبود یابد ، چراکه نه .
 7. فکر میکنید جایگاه شغلی ای که در انتظارتان است چه ایراداتی دارد ؟
  • بسیار مختصر اشاره کنید. بزرگ نمایی نکنید.
 8. چگونه می توانیم یک کشمکش را در کار تیمی برطرف کنیم ؟
  • سعی کنید ، راه حلی منطقی ارائه دهید .
 9. سخت ترین تصمیمی که تا به حال گرفته اید ، چه بوده است ؟
  • سعی کنید پاسختان به گونه ای با به دست آوردن آن جایگاه شغلی گره خورده باشد.
 10. ۵ مورد از دستاورد های کاری خود را نام ببرید.
  • نام ببرید دیگه ..
  • فقط حواستان باشد که در رزومه ای که  ارائه داده اید هم این ۵ مورد باشند.

ارزیابی سریع

خلاصه
مشکلات زندگی در کانادا
نام مقاله
مشکلات زندگی در کانادا
توضیح
مشکلات زندگی در کانادا - دمای منفی 30 - نژاد پرستی - نکات مصاحبه شغلی - تفاوت های فرهنگی - تبعیض و نژاد پرستی احساس تنهایی در کانادا - مشکلات مربوط به زبان
نویسنده
منشر کننده
آژانس مهاجرتی مسیر
لوگو
رزرو وقت مشاوره