مهاجرت به کانادا

برنامه های مهاجرتی استانی تحت اکسپرس انتری

برنامه های مهاجرتی استانی تحت اکسپرس انتری

استان های مختلف کانادا برای انتخاب متقاضیان اکسپرس انتری به هدف صدور دعوت نامه برای آن ها و اینکه آن ها بتوانند از این طریق برای اقامت دائم کانادا اقدام نماییند، از رویکرد های متفاوتی برای گزینش آن ها استفاده می کنند. در هفته ی گذشته استان های زیر سه نمونه از این رویکرد ها بودند.

اگر شما از متقاضیان اکسپرس انتری باشید و دعوت نامه ای از یکی از استان های کانادا دریافت کنید، این دعوت نامه ۶۰۰ امتیاز برای شما به همراه دارد و شما می توانید به واسطه ی آن، آمدن خود به کانادا را تضمین کنید.

رویکرد های مختلفی که برنامه های مهاجرتی استانی برای گزینش متقاضیان اتخاذ نموده اند، عبارت اند از :

 • هر که زودتر اقدام کند، انتخاب می شود
 • نشان دادن تمایل ( EOI )
 • منفعل ( بدون این که شما تمایل خود را نشان دهید، خود استان به صلاح دید خود، شما را انتخاب می کند )

برنامه های مهاجرتی استانی (PNP) به استان ها و مناطق کانادایی این امکان را می دهد تا افرادی را که مایل به مهاجرت به کانادا و اقامت در یک استان به خصوص هستند را نامزد کند. نامزدی استانی یکی از سریع ترین گزینه های اقامت دائمی کانادا می باشد.

هر استان کانادا (به استثنای کبک، که دارای سیستم انتخابی متفاوتی است)، برنامه های مهاجرتی استانی مخصوص به خود را دارند. استانها موافقت نامه هایی را با اداره ی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) امضا می کنند که به آنها اجازه می دهد مهاجرانی را که از طرف آنها فرستاده می شوند را انتخاب کنند.

دولت های استانی و منطقه ای، از برنامه های مهاجرتی استانی استفاده می کنند تا به طور موثر و کارآمد از ورود تازه واردان به منطقه خود استقبال کنند. هر برنامه ی نامزدی استانی، متناسب با نیازهای خاص استان / قلمرو، نیاز به انتخاب نامزدهایی دارد که بتوانند به زندگی و کار در منطقه بپردازند و به طور موثری در جامعه مشارکت داشته باشند. از سال ۲۰۱۵، اکثر برنامه های استانی، حداقل یک جریان مهاجرتی را شامل می شوند که در هماهنگی با سیستم انتخاب مهاجرت فدرال اکسپرس انتری است.

در سال ۲۰۱۷ تعداد متقاضیان استانی از طریق اکسپرس انتری بیشتر از ۱۷ هزار نفر از ۱۰۹,۴۹۷ بود که این رقم نسبت به سال قبل اش یعنی سال ۲۰۱۶ رشد ۴ هزار نفری داشته است. این سه جریانی که در هفته ی گذشته اتفاق افتاد ، یعنی جریان مهاجرتی نوا اسکوشیا، پرینس ادوارد آیلند و انتاریو ، از جریان های مورد علاقه برای متقاضیان اکسپرس انتری می باشد، چرا که داشتن پیشنهاد شغلی و حداقل امتیاز ، جزو الزمات آن ها نیستند.

نوا اسکوشیا :

 • هر که زودتر اقدام کند، انتخاب می شود.

این جریان یکی از جریان های محبوب نوا اسکوشیا به حساب می آید ، زیرا :

 • دعوت نامه ای دارید که به واسطه ی آن می توانید ۶۰۰ امتیاز به امتیاز های اکسپرس انتری خود بیافزایید.
 • نیازی به پیشنهاد کار کانادا یا تجربه کار کانادا ندارید.
 • حداقل امتیاز مورد نیاز رتبه بندی جامع ( CRS ) ندارد.

جریان اکسپرس انتری نوا اسکوشیا،خود دو زیر رده دارد که به شرح زیر می باشد:

زیر رده ی B :

برای آن دسته ی از داوطلبانی است که تجربه ی کاری ( نه لزوما در کانادا ) در یکی از مشاغل مورد تقاضای استان را دارند. این زیر رده به صورت مداوم در حال باز و بسته شدن است

زیر رده ی A :

برای آن دسته از داوطلبانی است که پیشنهاد کاری دارند. این زیر رده باز است و باز باقی خواهد ماند.

در زیر رده ی B اولویت با افرادی است که زودتر انتخاب می کنند. این جریان مهاجرتی به این شکل است که تا مدت معینی باز می ماند و زمانی که به حد نصاب رسید، سریعا بسته می شود و حتی تقاضا نامه ها را نیز به ترتیب ارائه شده، بررسی می کند. یعنی اولویت با آن افرادی است که زودتر اقدام کرده اند. آخرین باری که نواسکوشیا از زیر رده ی B اقدام به جذب متقاضیان نمود، شنبه ی هفته ی گذشته یعنی ۱۷ نوابر ۲۰۱۸ بود و پس از دو ساعت از بازگشایی آن ، به محض تکمیل شدن ظرفیتش، بسته شد.

پرینس ادوارد آیلند :

 • نشان دادن تمایل ( EOI )

این استان نیز پذیرش خود را در تاریخ ۱۵ نوابر با رویکرد ” نشان دادن تمایل ” برگزار کرده و اقدام به جذب متقاضیان نمود. در طی این پذیرش، دعوت نامه ها برای متقاضیانی از اکسپرس انتری صادر شد که تمایل خود برای آمدن به استان را از طریق سیستم EOI ( Expression of Interest ) اعلام کرده بودند. این سیستم همانند سیستم اکسپرس انتری متقاضیان را رتبه بندی می کند و از میان افراد واجد شرایط، آن هایی را که امتیاز بیشتری دارند، انتخاب می شوند.

استان پرنس ادوارد در کنار استان های بریتیش کلمبیا، منیتوبا و ساسکاچوان، از جمله استان هایی است که از سیستم EOI برای گزینش افراد استفاده می کند.

انتاریو :

 • منفعل

یکی دیگر از رویکرد های برنامه ی مهاجرتی استانی که در هفته ی گذشته دعوت نمه هایی را برای متقاضیان صادر نمود، سه جریان منفعل اکسپرس انتری استان انتاریو بودند. این سه جریان یعنی :

 • اولویت های سرمایه ی انسانی
 • نیروی کار ماهر فرانسوی زبان
 • نیروی کار ماهر

به این دلیل منفعل به حساب می آیند که متقاضیان نمی توانند مانند سیستم ” EOI ” تمایل خود را برای ان ها نشان دهند. بلکه این جریان ها به استان انتاریو اجازه می دهد تا خودش افراد مورد نظرش را از میان متقاضیان اکسپرس انتری انتخاب نماید.

دور نمای برنامه های مهاجرتی استانی تحت اکسپرس انتری

 • سیستم اکسپرس انتری و برنامه های مهاجرتی استانی تا سال ۲۰۲۱ نقش بسیار مهمی را در امر مهاجرت ایفا می کنند
 •  بر طبق گزارش داده شده باید تا پایان سال ۲۰۱۹ تعداد ۱۴۲,۴۰۰ متقاضی از طریق برنامه های استانی و نیروی کار ماهر فدرال پذیرش شده و برای آن ها دعوت نامه صادر گردد.
 • این رقم ۴۳ درصد از مقدار کل دعوت نامه هایی است که کانادا در سال آینده قصد صدور آن را دارد.
 • یعنی ۴۳ درصد از ۳۳۰,۸۰۰ ددعوت نامه ای که قرار است صادر شود.

IRCC ( اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا ) اعلام کرده است که به دلیل رشد ۷۳ درصدی در تعداد پذیرش های استانی که تحت اکسپرس انتری عمل می کنند، این امکان وجود دارد که رویکرد های جدیدی نیز برای متقاضیان اکسپرس انتری که از طریق برنامه های استانی انتخاب می شوند، به وجود آید.

 

فرم مشاوره

ارزیابی سریع

خلاصه
برنامه های مهاجرتی استانی تحت اکسپرس انتری
نام مقاله
برنامه های مهاجرتی استانی تحت اکسپرس انتری
توضیح
استان های مختلف کانادا برای انتخاب متقاضیان اکسپرس انتری به هدف صدور دعوت نامه برای آن ها و اینکه آن ها بتوانند از این طریق برای اقامت دائم کانادا اقدام..
نویسنده
منشر کننده
آژانس مهاجرتی مسیر
لوگو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
رزرو وقت مشاوره