مهاجرت به کانادا

اصلی ترین مسیر برای مهاجرت به کانادا در ۳ سال آینده

اصلی ترین مسیر برای مهاجرت به کانادا در 3 سال آینده

کانادا اصلی ترین مسیر های مهاجرتی خود را در طول ۳ سال اینده برنامه مهاجرتی نیروی کار متخصص فدرال و برنامه های استانی اعلام نموده است.

پذیرش ۵۸۶,۰۰۰ نفر برای اقامت دائم کانادا از طریق نیروی کار متخصص فدرال و برنامه های استانی تا سال ۲۰۲۱ ،با توجه به گزارش های ارائه شده، تعداد متقاضیانی که از طریق دو برنامه نیروی کار ماهر فدرال و استانی پذیرش می شوند، تا سال ۲۰۲۱ رشد ۲۳ درصدی خواهند داشت. این به این معنی است که از هدف تعیین شده در سال ۲۰۱۸ یعنی تعداد پذیرش از ۱۲۹,۹۰۰ نفر به ۱۶۰,۱۰۰ نفر در سال ۲۰۲۱ خواهد رسید. به جدول زیر توجه فرمایید :

سالتعداد افرادی که از طریق برنامه نیروی کار ماهر فدرال قرار است پذیرش شوندتعداد افرادی که از طریق برنامه های استانی قرار است پذیرش شوندمجموع هر دوی اینها
۲۰۱۸۷۴,۹۰۰۵۵,۸۰۰۱۲۹,۹۰۰
۲۰۱۹۸۱,۴۰۰۶۱,۰۰۰۱۴۲,۴۰۰
۲۰۲۰۸۵,۸۰۰۶۷,۸۰۰۱۵۳,۶۰۰
۲۰۲۱۸۸,۸۰۰۷۱,۳۰۰۱۶۰,۱۰۰

پذیرش ها از طریق برنامه نیروی کار ماهر فدرال

هدف مشخص شده از این برنامه این است که بین سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱، تعداد مهاجرانی که از طریق برنامه های نیروی کار ماهر فدرال جذب می شوند رشد ۱۸٫۵ درصدی داشته باشند.

 • مهاجران از ۷۴,۹۰۰ نفر در سال ۲۰۱۸ به ۸۸,۸۰۰ نفر در سال ۲۰۲۱ برسند.
 • در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ رشد ۶۵۰۰ نفری خواهیم داشت.

داده های IRCC ( اداره ی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ) از هشت ماه نخست سال ۲۰۱۸ تا به الان نشان می دهد که تا انتهای ماه آگوست در برنامه مهاجرتی :

بیش از ۵۶ هزار مهاجر پذیرفته شده اند و با این حساب کانادا از ابتدای سپتامبر چهار ماه فرصت دارد که به هدف سالانه خود در پذیرش مهاجر از این طریق برنامه  نیروی کار ماهر، یعنی ۷۴,۹۰۰ نفر برسد.

پذیرش ها از طریق برنامه های استانی

در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ رشد ۵,۰۰۰ نفری را خواهیم داشت IRCC  قصد دارد تعداد پذیرش های استانی در سال های ۲۰۲۰و ۲۰۲۱ را به ترتیب به ۶۷,۸۰۰ و ۷۱,۳۰۰ نفر برساند.

IRCC در گزارش سالانه خود به پارلمان که هفته جاری منتشر شد اعلام کرده که برنامه های استانی به کانادا کمک کرده اند که مهاجران شهرهایی به غیر از شهرهای بزرگ زیر را به عنوان مقصد انتخاب کنند :
 • تورنتو
 • انتاریو
 • مونترال
 • کبک
 • ونکوور
 •  بریتیش کلمبیا
بر اساس گزارش این سازمان حدود ۳۴ درصد مهاجران کاری/اقتصادی در سال ۲۰۱۷ در مقاصدی غیر از شهرهای زیر اسکان یافته اند:
 • انتاریو
 • کبک
 • بریتیش کلمبیا

IRCC علت این امر را تقویت برنامه های استانی کانادا دانسته است که از از زمان اجرایی شدنشان تا به حال تاثیر بسیاری در روند مهاجرت داشته اند.گزارش های IRCC برای هشت ماه نخست سال ۲۰۱۸ حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۸ ، ۴۵,۵۹۵  مهاجر جدید از طریق برنامه های استانی پذیرفته شده اند و با این حساب برای ۵۵,۰۰ نفری که برای سال ۲۰۱۸ تعیین شده بود کمتر از ۱۰ هزار نفر تا رسیدن به حد نصاب تعیین شده باقی مانده است.

 

فرم مشاوره

ارزیابی سریع

خلاصه
اصلی ترین مسیر برای مهاجرت به کانادا در 3 سال آینده
نام مقاله
اصلی ترین مسیر برای مهاجرت به کانادا در 3 سال آینده
توضیح
پذیرش 586,000 نفر برای اقامت دائم کانادا از طریق نیروی کار متخصص فدرال و برنامه های استانی تا سال 2021 .با توجه به گزارش های ارائه شده، تعداد متقاضیانی که از طریق دو برنامه نیروی کار ماهر فدرال و استانی پذیرش می شوند، تا سال 2021 رشد 23 درصدی خواهند داشت.
نویسنده
منشر کننده
آژانس مهاجرتی مسیر
لوگو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Translate »
بستن