مهاجرت و اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج و اسپانسرشیپ

اسپانسر شیپ
اطلاعات جامع اسپانسر شیپ

اسپانسر شیپ چیست؟

 • اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج .
 • از طریق برنامه های اسپانسر شیپ شما می توانید همسر،فرزند،پدر،مادر،پدربزرگ،مادربزرگ خود را به کانادا آورده.
 • برنامه های اسپانسر شیپ یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرتی برای بستگان مهاجران در کل جهان می باشند.
 • همچنین دولت کانادا خود را متعهد می داند که به هر شکل ممکن خانواده‌ها را از طریق برنامه های اسپانسر شیپ کنار یکدیگر نگه دارد.

روابط مختلف خانوادگی که شامل برنامه‌های اسپانسرشیپ می‌شوند:

 • همسر
 • پدر و مادر
 • پدربزرگ و مادربزرگ
 •  فرزندان  متقاضی
 •  برای پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها امکان دریافت SUPER VISA می باشد.

 

دسته بندی های برنامه اسپانسر شیپ خانواده

 

۱-من می‌خواهم پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادربزرگ خود را به کانادا بیاورم;

برنامه های مختلفی برای آوردن پدربزرگ و مادربزرگ یا پدر و مادر به کانادا وجود دارد که شامل برنامه مهاجرتی اسپانسر شیپ پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ می شود، که هر ساله ظرفیتی از این پرونده ها مورد تایید قرار می گیرند،همچنین اگر ظرفیت سالانه دریافت این ویزا پر شود بازهم ویزای (SUPER VISA) برای ورود پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ به خاک کانادا تحت عنوان ویزای مالتی که حداکثر ۱۰ سال اعتبار دارد وجود دارد.

همچنین بدین منظور راه‌های دیگری مانند برنامه های اسپانسر شیپ خانواده ای استانی موجود می باشد.

۲-من می خواهم همسرم را به کانادا بیاورم;

برای اینکه بتوانید اسپانسر همسر خود بشوید راه ها و برنامه‌های مهاجرتی مختلفی وجود دارد که باید به دقت سنجیده شوند،مثل برنامه اسپانسر شیپ همسر و فرزندان و یا برنامه اسپانسر شیپ فدرال به صورت Inland و Outland موجود می باشد، هر کدام از این برنامه‌ها مزایا و معایب خود را دارد،همچنین این مهم است که مطمئن شوید همسر شما حداقل پیش نیاز ها را برای واجد شرایط شدن در برنامه های اسپانسر شیپ را دارد.

*برای آوردن همسر راه‌های دیگری مانند برنامه های اسپانسر شیپ خانواده ای استانی نیز موجود می باشد.

۳-من می‌خواهم فرزندان وابسته به خودم را به کانادا بیاورم;

اگر شما شهروند یا مقیم دائم کانادا هستید و فرزندی خارج از خاک کانادا دارید که از نظر مالی به شما وابسته است شما می توانید از طریق برنامه اسپانسرشیپ فرزند اقدام کنید،همچنین بسیار اهمیت دارد که فرزند اسپانسر شده حداقل پیش نیاز ها را برای واجد شرایط شدن برای برنامه های اسپانسر شیپ را داشته باشد.

۴-من اقوام یا دوستانی دارم که می خواهم به کانادا بیاورم ;

هرازچندگاهی ایالت های کانادا برنامه اسپانسرشیپ خانواده استانی را ارائه می‌دهند که می توانید به واسطه این برنامه اقوامی که لزوماً پیش‌نیازهای حداقلی را برای برنامه های دیگر ندارند از این برنامه برای ورود به خاک کانادا استفاده کنند، البته ناگفته نماند که این برنامه ها هر چند وقت یک بار دستخوش تغییر می شوند.

افسران تمام تلاش خود را می‌کنند پرونده شما را بررسی کنند و بر اساس کشوری که وابستگان شما در آنجا قرار دارند و بررسی فرهنگ و شرایط آنجا بهترین تصمیمات را بگیرند این بررسی های بیشتر جهت جدا کردن اشخاصی می باشد که بدون در نظر گرفتن وابستگی عاطفی به خانواده های خود فقط صرف نظر مهاجرت به کانادا می خواهند از این برنامه‌ها استفاده کنند.

*این نکته بسیار حائز اهمیت است که ممکن است افسرانی که پرونده های مهاجرتی اسپانسر شیپ را بررسی می‌کنند پرونده شما را مورد بررسی قرار ندهند.

مواردی که ممکن است باعث رد صلاحیت شما در برنامه های اسپانسر شیپ بشود

 

 موارد شامل حال ازدواج های تقلبی یا ازدواج های مصلحتی:

 •  شما و همسرتان یک زبان مشترک نداشته باشید.
 •  قبل از ازدواج همدیگر را ملاقات نکرده باشید.
 •  اختلاف سنی بسیار زیادی با همسر خود داشته باشید.

 *همچنین حساسیت بر روی پرونده هایی که در آن همسر شما از کشوری می آید که شهروندان آن کشور برای ورود به خاک کانادا نیازمند دریافت ویزا هستند ، بیشتر است.

دیگر موارد که موجب رد صلاحیت شما و عدم اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج در برنامه های اسپانسر شیپ میشود:

 • درخواست دادن از مناطقی که در آن درصد فریب دادن پرونده های تقلبی بالامی باشد.
 • اگر شما قبل از اینکه برای برنامه های مهاجرتی اسپانسر شیپ درخواست داده باشید،تحت عنوان پناهنده به دولت کانادا پرونده تسلیم کرده باشید،که مورد قبول قرار نگرفته باشد.(البته این موضوع لزوماً باعث شکست پرونده شما نمی شود)
 • اطلاعات ناقص یا متناقض پرونده شما می‌تواند باعث تاخیر در بررسی آن بشود، به طور مثال ناآگاه بودن به جزئیات اطلاعاتی پرونده همسرتان ،مانند نا آگاه بودن از تعداد و جزئیات ازدواج و طلاق های قبلی همسرتان، برند مسواک همسرتان، نوع آرایش مورد علاقه همسرتان و غیره.

 

جهت آشنایی با برنامه های مهاجرتی کانادا اینجا را کلیک کنید

 

 

 

 

 خلاصه
مهاجرت و اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج و اسپانسرشیپ
نام مقاله
مهاجرت و اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج و اسپانسرشیپ
توضیح
بسیاری از افراد که اقامت دائم کانادا را دارند، خواستار این هستند که بتوانند افرادی را با خود به کانادا بیاورند،دولت کانادا راه های مختلفی برای برآورده کردن این خواسته از طریق برنامه‌های اسپانسرشیپ پیشنهاد می دهد.
نویسنده
منشر کننده
آژانس مهاجرتی مسیر
لوگو
رزرو وقت مشاوره