کارآفرینی سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا

کارآفرینان حوزه کشاورزی بریتیش کلبیا کانادا
برنامه مهاجرتی کارآفرینان استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا به دلیل داشتن یک موقعیت استراتژیک، مالیات پایین، ارزش بهره برداری رقابتی و نیروی کار چند فرهنگی که تحصیل کرده ، بسیار ماهر و سازنده اند، یکی از پویاترین مکان های کانادا برای کسب و کار و ارائه فرصت های تجاری منحصر به فرد برای کارآفرینان است.

بریتیش کلمبیا، یک سیستم الزامی ثبت نام آنلاین، تحت عنوان ثبت نام مهاجرت کارآفرینان (EIR) را در جریان برنامه مهاجرتی کارآفرینان استان بریتیش کلمبیا برای همه متقاضیان ارائه کرده است. حداکثر ۲۰۰ ثبت نام می تواند در هر ماه پذیرفته شود، و برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا به طور دوره ای، ثبت نام کنندگان با بالاترین امتیاز را برای ارسال پرونده ها دعوت می کند.

 

متقاضیان موفق، مجوز کار اخذ خواهند کرد و اگر عملکرد تجاری در بریتیش کلمبیا به طور مستمر شرایط مورد نیاز این برنامه مهاجرتی را  برآورده کند، آنها می توانند برای اقامت دائم در کانادا از طریق برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا درخواست دهند. این جریان مسیری برای اقامت دائم کانادا را برای تجار و صاحبان کسب و کار با تجربه فراهم می کند که می توانند بیزینس خود را در استان بریتیش کلمبیا تاسیس کنند و یک تجارت پایدار که می تواند مزایای عمده ای را برای اقتصاد استانی به ارمغان بیاورد را راه اندازی کرده.

 

برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا، متقاضیان را تشویق می کند که قبل از ثبت نام ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرصت ها و محیط کسب و کار، یک سفر آزمایشی تحقیقی به بریتیش کلمبیا داشته باشند.توصیه می شود ثبت نام کنندگان و متقاضیان قبل از امضای توافقنامه اجرایی با برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا و کسب مجوز کار معتبر از اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ، هیچگونه سرمایه گذاری یا تعهدات مالی انجام ندهند. مسئولیت هرگونه سرمایه گذاری، قبل از اخذ مجوز کار معتبر توسط متقاضی، تماماً برعهده ی خود فرد است.

این صفحه موضوعات زیر را پوشش می دهد:

شرایط مورد نیاز مهاجرت کارآفرینان از طریق برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا

 

متقاضیان بر اساس چند معیار ارزیابی می شوند، از جمله:

 • کسب و کار یا تجربه کاری
 • ارزش خالص شخصی و منبع مالی
 • سازگاری
 • طرح پیشنهادی کسب و کار، که شامل پیشنهاد سرمایه گذاری و ایجاد شغل در بریتیش کلمبیامی باشد.

حداقل الزامات شخصی

 • مدیریت فعال و مداوم هر روزه کسب وکار
 • اثبات داشتن محل اقامت در استان بریتیش کلمبیا به فاصله ی ۱۰۰ کیلومتر از محل کار

-متقاضی باید اقامت در استان بریتیش کلمبیا را در حداقل ۷۵ درصد از زمانی که مجوز کار داشته، اثبات کند.

 • پذیرفتگی در کانادا

-متقاضی نباید:

-ممنوع الورود به کانادا باشد.

-از راه غیر قانونی در کانادا باشد.

-مطالبه ی پناهندگی حل نشده در کانادا داشته باشد.

-در صورتی که فرد چه در خاک کانادا و چه در خارج آن ، قوانین مهاجرت و پناهندگی در کانادا را نقض کرده و متهم شناخته شده باشد.

 • ارزش خالص سرمایه شخصی حداقل ۶۰۰،۰۰۰ دلار (شامل پول نقد، دارایی های موجود در حساب های بانکی، سپرده های معین، مالکیت های حقیقی، سرمایه گذاری ها و …) به نام متقاضی یا به نام همسر متقاضی . ارزش خالص باید به صورت قانونی به دست آمده باشد و قابل اثبات باشد.
 • حداقل دو سال تحصیل دانشگاهی یا سابقه به عنوان یک صاحب یا مدیر فعال کسب و کار با مالکیت ۱۰۰ درصد از کسب و کار، حداقل برای سه سال از پنج سال گذشته.

-صددرصد مالکیت می تواند، بین متقاضی، همسر متقاضی و فرزندان تقسیم شده باشد.

 • سابقه کاری – داوطلب باید نشان دهد که دانش و تجربه کافی برای راه اندازی موفق کسب و کار خود را در بریتیش کلمبیا دارد.داوطلب باید دارای حداقل های زیر باشد:

بیش از سه سال سابقه به عنوان یک صاحب یا مدیر فعال کسب و کار

بیش از چهار سال سابقه به عنوان مدیر ارشد

ترکیبی از حداقل یک سال تجربه به عنوان یک صاحب یا مدیر فعال کسب و کار و  حداقل دو سال تجربه به عنوان یک مدیر ارشد.

حداقل شرایط مورد نیاز کسب و کار

ثبت نام باید شامل یک خلاصه ای از طرح کسب و کار باشد که بر پایه اهداف تعیین شده ی تجارت با قابلیت کارکرد موثر پیشنهاد شده، قابلیت انتقال مهارت های داوطلب و مزایای اقتصادی تعیین می شود. اگر داوطلب بعداً دعوت به اپلای شود، از او خواسته خواهد شد که طرح تفصیلی کسب و کار را ارائه نماید. برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا ثبت نام برای ایجاد یک کسب و کار جدید، به دست آوردن کسب و کار موجود، از طریق مشارکت در یک کسب و کار موجود و مشارکت با یک کارآفرین محلی یا خارجی برای ایجاد یک کسب و کار جدید را رسیدگی می کند.

حداقل شرایط مورد نیاز سرمایه گذاری

برای ثبت نام، داوطلب باید نشان دهد که سرمایه گذاری شخصی مطلوبی به ارزش حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار کانادا در کسب و کار پیشنهاد شده را انجام می دهد. در صورت مطرح کردن یک عضو اصلی، داوطلب باید نشان دهد که سرمایه گذاری شخصی مطلوبی به ارزش ۴۰۰۰۰۰ دلار کانادا را انجام می دهد.

حداقل شرایط مورد نیاز شغلی

داوطلبان باید ثابت کنند که حداقل یک کار جدید تمام وقت و دائمی هم ارز برای یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم در کسب و کار پیشنهاد شده و همچنین امکان پوشش استخدام طولانی مدت کانادایی ها یا مقیمان دائمی در کسب و کار را ایجاد خواهند کرد. شرایط ایجاد

شغل برای داوطلبانی که طرحی شامل یک کارمند اصلی در پرونده شان ارائه داده اند متفاوت است.

توجه: ثبت نام مهاجرت کارآفرینان ، تقاضا برای برنامه مهاجرت کارآفرینی نیست و یا تضمین نمی کند که داوطلب برای اپلای دعوت شود.

دعوت به اپلای

رعایت حداقل الزامات مشروط ، تضمین نمی کند که یک داوطلب برای ارائه پرونده ی کامل دعوت شود.

اگر یک داوطلب وارد صف گزینش شده باشد، نمره نهایی ثبت نامش را در کنار سایر ثبت نام کنندگان رتبه بندی می کنند. برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا، به طور دوره ای، از ثبت نام شدگان دارای بالاترین رتبه برای اپلای کردن برنامه کارآفرینی دعوت می کند. در صورتی که یک داوطلب درخواست شده برای اپلای دعوت شود، یک ایمیل دریافت خواهد کرد مدت زمان چهار ماه از تاریخ دعوت برای ارسال یک پرونده کامل، فرصت دارد.

در این مرحله، متقاضی باید هزینه ۳۵۰۰ دلار کانادا، به عنوان هزینه ی رسیدگی به استان پرداخت کند. همسر و فرزندان هم شامل هزینه درخواست اند.

در صورت نیاز، از او خواسته می شود که در یک مصاحبه شخصی در اداره ی برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا در ونکوور شرکت کند. مصاحبه ها فقط به زبان انگلیسی یا فرانسوی انجام می شود.

اگر یک پرونده ای تایید شده باشد، برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا، نامه تاییدیه را صادر می کند. این نامه، مجوز کار به منظور درخواست برای اجازه کار دو ساله برای مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) را ابلاغ میکند. این کار متقاضی و خانواده اش را قادر می سازد تا به بریتیش کلمبیا نقل مکان کنند و طرح کسب و کار را اجرا کنند. متقاضی یک

توافقنامه اجرایی را امضا خواهد کرد و حداکثر تا ۲۰ ماه برای اجرای طرح تجاری در بریتیش کلمبیا فرصت دارد

متقاضیانی که برای اپلای دعوت شده اند باید یک کارگزار واجد شرایط را برای تأیید سرمایه خالص شخصی وصندوق ذخیره ای به عنوان بخشی از روند داوطلبی به کار گیرند.

نقل مکان به محل اقامت دائم

اگر فرد در طی ۲۰ ماه شرایط موافقتنامه اجرایی را رعایت کند، برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا او را نامزد اقامت دائم می کند. سپس فرد به همراه اعضای خانواده خود می تواند برای اقامت دائم براساس برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا از طریق IRCC درخواست کند.

هنگامی که کارآفرین شرایط موافقتنامه اجرایی را تکمیل می کند،می تواند گزارش نهایی را به برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا ارسال کند تا گواهی داوطلبی صادر شود. کارآفرین باید به برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا نشان دهد که او:

 • به طور فعال کسب و کار را در بریتیش کلمبیا مدیریت می کند (به عنوان مثال،برای

  عملکرد روزمره کسب و کار پاسخگو باشد)

 • در ۱۰۰ کیلومتری از محل کسب و کار سکونت دارد.
 • حداقل ۷۵ درصد از زمان مجوز کار را در بریتیش کلمبیا حضور دارد.
 • از شرایط دیگر توافقنامه اجرایی پیروی می کند.

امتیاز دهی

هر بخش از ثبت نام دارای حداقل امتیاز قابل پذیرش است. داوطلبان باید حداقل امتیازات را در هر بخش به دست آورند تا بتوانند به صف گزینش وارد شوند.

حداکثر امتیاز مجاز ۲۰۰ است.

مفاد امتیاز دهیامتیاز
سابقه کار۲۴
سرمایه خالص۱۲
سرمایه گذاری شخصی۳۰
مشاغل۳۶
سازگاری۱۸
طرح کسب و کار۸۰
کل امتیاز مجاز۲۰۰

سابقه

داوطلبان بر مبنای مالکیت و یا تجربه کار مدیر ارشد بودن، امتیاز می گیرند.

اطلاعات مربوط به کسب و کار یا سابقه کاری داوطلب برای مدت حداقل ۱۰ سال گذشته باید منظور شود. جزئیات سابقه کار نباید در هر دو بخش تکرار شود. برای مثال، اگر یک داوطلب صاحب ۱۰۰ درصد از یک کسب و کار بوده، اما به عنوان مدیر کل نیز کار می کرده، تنها می تواند یکی از موارد مالک یا مدیریت را انتخاب کند. قابلیت انتقال و ارتباط پیشینه ی داوطلب با کسب و کاری که در بریتیش کلمبیا مطرح کرده، به عنوان بخشی از امتیازدهی برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا به طرح کسب و کار، ارزیابی می شود.

حداکثر نمره مجاز برای این بخش ۲۴ است. داوطلبان باید حداقل در هشت مورد امتیاز بدست آورند تا حداقل الزامات برای این بخش را برآورده کنند.

سابقه کاریمدت زمانی کلیامتیاز
سابقه ی مالک یا مدیر کسب و کارکمتر از ۱۲ ماه۰
۱۲ تا ۲۴ ماه۴
۲۵ تا ۳۶ ماه۶
۳۷ تا ۴۸ ماه۱۲
۴۹ تا ۶۰ ماه۱۵
۶۱ ماه یا بیشتر۲۰
سابقه ی مدیر ارشدیکمتر از ۲۴ ماه۰
۲۴ تا ۴۸ ماه۴
۴۹ تا ۶۰ ماه۸
۶۱ ماه یا بیشتر۱۲

 

سرمایه خالص

داوطلبان بر اساس مجموع سرمایه خالص خود از جمله همسر یا شریک قانونی زندگیشان، اگر امکان پذیر باشد، امتیاز دریافت می کنند(اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد در کانادا)

حداکثر نمره مجاز برای این بخش ۱۲ است. داوطلبان باید حداقل ۱ امتیاز بدست آورند تا حداقل الزامات لازم برای مجموع سرمایه خالص شخصی را برآورده کند.

سرمایه خالص شخصیامتیاز
مجموع داراییهای فعلی (پول نقد و سرمایه های سهل الوصول)کمتر از $۵۰,۰۰۰۰
$۵۰,۰۰۰ تا $۱۹۹,۹۹۹۱
$۲۰۰,۰۰۰ تا $۳۹۹,۹۹۹۳
بیشتر از $۴۰۰,۰۰۰۶
مجموع سرمایه ی خالص شخصیکمتر از $۶۰۰,۰۰۰۰
$۶۰۰,۰۰۰ تا $۷۹۹,۹۹۹۱
$۸۰۰,۰۰۰ تا $۱,۹۹۹,۹۹۹۳
$۲,۰۰۰,۰۰۰ تا $۴,۹۹۹,۹۹۹۵
$۵,۰۰۰,۰۰۰ یا بیشتر۶

 

سرمایه گذاری شخصی

داوطلبان بر اساس طرح سرمایه گذاری شخصی مطلوب برای کسب و کار خود، از جمله مجموع سرمایه گذاری مطرح شده و سرمایه گذاری مطلوب در راستای سرمایه گذاری های پیشنهادی، امتیاز دریافت می کنند. اگرداوطلبی، شراکت با ثبت نام کننده ی دیگری را مطرح کند، باید نام هر یک از شرکا را در پرونده درج نماید.

حداکثر نمره مجاز برای این بخش ۳۰ است.داوطلبان باید حداقل ۶ امتیاز بدست آورند یا در صورت مطرح کردن یک عضو کارمند اصلی ۲۰ امتیاز به دست آورند تا حداقل مورد نیاز برای این بخش را برآورده کنند.

سرمایه گذاری شخصی قابل قبولامتیاز
کمتر از $۲۰۰,۰۰۰۰
$۲۰۰,۰۰۰ تا $۳۹۹,۹۹۹۶
$۴۰۰,۰۰۰ تا $۹۹۹,۹۹۹۲۰
$۱,۰۰۰,۰۰۰ یا بیشتر۳۰

 

مشاغل

داوطلبان براساس پیشنهاد ایجاد شغل و حفظ شغل در صورت تملک یک کسب و کار موجود، امتیاز دریافت خواهند کرد. برای کسب و کار مطرح شده، داوطلبان باید تعداد منصب های شغلی معادل تمام وقت (FTE) را که ایجاد و حمایت خواهند کرد را مشخص کنند.

حداکثر نمره مجاز برای این بخش ۳۶ است. داوطلبان باید حداقل ۲ امتیاز یا در صورت پیشنهاد یک کارمند اصلی ۱۲ امتیاز به دست بیاورند تا حداقل ملزومات این بخش برآورده شود. علاوه بر این، داوطلب اگر حداقل یک منصب شغلی معادل تمام وقت (FTE) را ایجاد نکند پذیرفته نم یشود. در صورت پیشنهاد یک کارمند اصلی، داوطلبان باید حداقل سه منصب شغلی معادل تمام وقت (FTE) را ایجاد کنند.

تعداد منصب های شغلی معادل تمام وقت (FTE) که ایجاد و حمایت میشوندامتیاز
کمتر از ۱۰
۱۲
۲۶
۳ – ۴۱۲
۵ – ۶۲۰
۷ – ۸۲۸
۹ – ۱۰۳۲
۱۱ یا بیشتر۳۶

 

سازگاری

داوطلبان براساس عوامل سازگاری که خودشان اعلام کرده اند امتیاز دریافت می کنند. در صورت دعوت شدن به اپلای، نتایج آزمون زبان یا گواهی ها مورد نیاز نیستند.

حداکثر امتیاز مجاز برای این بخش ۱۸ است. حداقل نمره مورد نیاز برای این بخش تعریف نشده.

فاکتورامتیاز
مهارت زبان انگلیسیفاقد مهارت یا خیلی کم، مشابه با CLB3 و پایین تر۰
درک عمومی، مشابه با CLB4۲
سطح متوسط و پیشرفته، مشابه با CLB5 یا بالاتر۴
سطح تحصیلاتکمتر از دوسال تحصیل دانشگاهی۰
دو سال یا بیشتر تحصیل دانشگاهی۳
سنکمتر از ۲۰۰
۲۱ – ۳۹۳
۴۰ – ۶۰۴
۶۱ – ۶۴۲
۶۵ یا بیشتر۰
بازدید آزمایشی تحقیقی در مورد کسب و کار از بریتیش کلمبیاخیر۰
بله، ۱سال پیش یا بیشتر۱
بله، کمتر از ۱ سال پیش۲
سابقه ی کار کانادایی، سابقه تجارت یا مطالعات و تحقیق داخل کانادا به مدت حداقل ۱۲ ماهخیر۰
بله۵

 

طرح کسب و کار

داوطلبان باید یک خلاصه طرح کسب و کار در حدود ۱۰۰۰ کلمه – بیش از ۱۵۰۰ کلمه نباشد– مخصوص به طرحشان ارائه کنند. طرح کسب و کار می تواند موضوعاتی تحت پوشش بخش های دیگر ثبت نام را، عنوان کند.

طرح تجاری مطرح شده، توسط برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا ارزیابی می شود و باید شامل یک بررسی کلی از موارد زیر باشد:

 • شرح کسب و کار و کارکردهای آن
 • تحلیل رقابتی
 • جزییات سرمایه گذاری های مطرح شده و اساسی برای سرمایه گذاری با رقم های عمده
 • منابع انسانی، از جمله اطلاعات مربوط به ایجاد یا حمایت شغلی
 • مجموعه مهارت ها و تجارب داوطلب و ارزیابی سودمندی کسب و کار تحت مدیریت او
 • وظیفه ی مطرح شده ی داوطلب در کسب و کار
 • تلاش ها و فعالیت های مربوطه
 • خطرات بالقوه

علاوه بر این، داوطلبانی که قصد به دست آوردن یک کسب و کار موجود را دارند، کاملاً یا به طور جزئی، باید:

 • مشخص کردن و توصیف کسب و کار، از جمله کارکنان
 • خلاصه کردن عملکرد مالی شرکت، با درآمد سالیانه تقریبی، سود خالص و مجموع حقوق پرداختی در سه سال گذشته
 • تفسیر پیشینه ی کسب و کار و سلامت مالی
 • توضیح این که ارزش گذاری کسب و کار به چه شکلی صورت گرفته است.
 • ارائه ی توصیف و بنیان برنامه توسعه

*تحقیقات عمومی بازار نباید در طرح تجاری عنوان شوند.

طرح کسب و کار براساس عوامل زیر امتیازبندی میشود. یک داوطلب باید حداقل ۳۲ امتیاز را به طور کلی به دست آورد.برای هر دسته ، حداقلی در نظر گرفته نشده است.

طرح کسب و کارامتیاز
سودمندی تجاریتا ۲۸
قابلیت انتقال مهارت هاتا ۲۴
مزایای اقتصادیتا ۲۸

 

به عنوان بخشی از معیارهای مزایای اقتصادی، میزان جمعیت مناطق استان بریتیش کلمبیا که در آن کسب و کار راه اندازی شده امتیازات متفاوتی اعطا می شود.

برای این بخش از طرح تجاری، حداقل امتیاز مورد نیاز درنظر گرفته نشده است.

جمعیت ناحیه در منطقه ی بریتیش کلمبیاامتیاز
  بیشتر از ۵۰۰,۰۰۰ نفر۰
۲۰۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰۱
۱۰۰,۰۰۰ تا ۲۰۰,۰۰۰۳
۷۰,۰۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰۶
۶۰,۰۰۰ تا ۷۰,۰۰۰

۸

۳۵,۰۰۰ تا ۶۰,۰۰۰۱۰
کمتر از ۳۵,۰۰۰ نفر۱۲

 

امتیاز بندی نهایی و گزینش

برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا امتیازات طرح کسب و کار را تعیین خواهد کرد و امتیاز نهایی داوطلب را محاسبه می کند.

اگر داوطلب واجد شرایط  گزینش باشد، یک ایمیل تایید از برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا دریافت خواهد کرد. داوطلبان قادر به مشاهده امتیاز نهایی ثبت نام خود، از جمله امتیاز هر بخش هستند.

 • ثبت نام شدگانی که حداقل امتیاز کل را در هر بخش به دست بیاورند، به استخر گزینش وارد می شوند.
 • ثبت نام شدگانی که برای استخر گزینش واجد شرایط اند، تا شش ماه اعتبار دارند.
 • اگر یک داوطلب برای اپلای در برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا در شش ماه پس از واجد شرایط شدن دعوت نشود، ثبت نام منقضی خواهد شد. در آن زمان، میتوان ثبت نام جدید را به برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا ارسال کند.
 • ثبت نام شدگان باید در هر زمان فقط یک پرونده ی در جریان در برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا داشته باشد.
 • اگر داوطلب پیشنهاد شراکت با ثبت نام کننده ی دیگری را مطرح کند، نمره کل ثبت نام فرد با امتیاز کمتر، برای همه شرکای ثبت نام اعمال شود.

 

برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر استان بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرتی tech pilot استان بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری استان بریتیش کلمبیا

 
 
 


 
 

خلاصه
برنامه مهاجرتی کار آفرینان استان بریتیش کلمبیا
نام مقاله
برنامه مهاجرتی کار آفرینان استان بریتیش کلمبیا
توضیح
اگر متقاضیان کار آفرینی در بریتیش کلمبیا بتوانند شرایط مورد نیاز این برنامه مهاجرتی را برآورده کرده،می توانند برای اخذ اقامت دائم در کانادادر خواست دهند
نویسنده
منشر کننده
آژانس مهاجرتی مسیر
لوگو
رزرو وقت مشاوره