تحصیل در فرانسه

فرانسه

فرانسه یکی از محبوب ترین مقصد ها برای دانشجویان بین المللی است. عمده مزایای تحصیل در فرانسه  عبارتند از:

  • کیفیت بالای تحصیلات
  • هزینه های بسیار پایین تحصیل در فرانسه و زندگی لذت بخش فرانسوی.
پایتختپاریس
دیگر شهرهای بزرگمارسی، لیون، تولوز، نیس
جمعیت۶۵,۶۹۷,۰۰۰
واحد پولیورو
دانشگاه های لیست شده۵۵
دانشگاه های رتبه بندی شده۴۰
رتبه ی کشور (۲۰۱۸)۳
وبسایتcampusfrance.org

دانشگاه های فرانسه

سیستم آموزش عالی فرانسه یکی از بهترین ها در اروپا و جهان است. ده ها دانشگاه های فرانسوی به طور مرتب در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی قرار می گیرند. در این میان دانشگاه های مشهور عبارتند از École Normale Supérieure Polytechnique، Pierre و دانشگاه ماری و پیر کوری و دانشگاه Paris-Sud.

همچنین بسیاری از گزینه های عالی برای تحصیل برای MBA در فرانسه وجود دارد:

این کشورجایگاه بسیاری از مدارس تجارت برتر در اروپا است. در میان آنها HEC پاریس، اینسید، ESCP اروپا (که در خارج از کشور نیز پردیس هایی دارد) و مدرسه تجارت Edhec، تنها چند نمونه است.

هزینه تحصیل در فرانسه

شما نه تنها سطح بالایی از تحصیلات در فرانسه را دارید بلکه هزینه ی تحصیل در دانشگاه های عمومی بیشتر سمبلیک و تشریفاتی است تا یک هزینه واقعی. در اصل این بدان معناست که شما می توانید در فرانسه به صورت رایگان مطالعه کنید! هزینه سالانه برای کارشناسی ارشد در فرانسه برای هرکسی، صرف نظر از ملیت، حدود ۲۵۰ یورو است. تحصیل در دانشگاه های خصوصی از ۳،۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ یورو در سال تمام می شود که در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، دانشجویان از آن استقبالی ندارند. با این حال، توجه داشته باشید که برخی شهرها درمورد اجاره یا هزینه های زندگی نسبتا گران هستند. این مسئله به خصوص در مورد پاریس صدق میکند.

زندگی دانشجویی

استانداردهای زندگی در فرانسه بطور قابل ملاحظه ای بالا است و یک چیز قطعی است،تحصیل در فرانسه برای شما یک تجربه عالی و تغییر دهنده در زندگی خواهد بود.

فرانسه همه جور طعم و مزه ای را دارد این فقط به علاقه مندان نوشیدنی و پنیر محدود نمی شود. با توجه به این که شما یک محیط شهری شلوغ، کوه آرام و یا فضای آرام در ساحل مدیترانه را ترجیح می دهید، یک مقصد مناسب برای خودتان پیدا خواهید کرد. پاریس یک محیط شهری منحصر به فرد را در یک محیط جذاب عرضه میکند. مارسی و مونپلیه در ساحل مدیترانه قرار دارند. سواحل تابستانی نیز شامل میشود. رنه یا نانت نزدیک به سواحل سنگی آتلانتیک هستند. و از گرنابل یا لیون، به آلپ دسترسی دارید.

صجبت کردن به فرانسوی

حتی هنگام تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی، نباید فرصت یادگیری زبان فرانسه را از دست بدهید. نه تنها به این دلیل که شما یک زبان زیبا خواهید آموخت که به شما این امکان را می دهد تا در میان حدود ۲۷۰ میلیون نفر در ۳۰ کشور صحبت کنید، بلکه به این دلیل که شما در زندگی روزمره به کمی فرانسوی نیاز دارید. در حالی که بسیاری از مردم محلی در فرانسه، انگلیسی را به خوبی صحبت می کنند، اما آنها در اصل زبان مادری خود را ترجیح می دهند و از تلاش خارجی ها در این امر قدردانی می کنند. حتی اگر این تلاش به چیزی مانند “je ne comprends pas” محدود شود – یعنی “من نمی فهمم”.

کار در فرانسه پس از فارغ التحصیلی

اگر شما قصد دارید پس از فارغ التحصیلی خود با مدرک لیسانس یا مدرک کارشناسی ارشد در فرانسه بمانید، زبان فرانسه نیز یکی از موانع بزرگ است. برای پیدا کردن یک شغل، تقریبا ناگزیرید که به زبان فرانسوی مسلط باشید یا حداقل در حد نزدیک به تسلط. به جز این مورد، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی در فرانسه، نسبتا راحت تر کار خود را آغاز می کنند.

گشتی در اطراف آن

اگر در پاریس تحصیل کنید، نگرانی نیست،  تقریبا از هر نقطه ی جهان، پروازهای مستقیم به پاریس  وجود دارد. فرودگاه شارل دوگل  پاریس (CDG) شلوغ ترین فرودگاه در قاره اروپا است؛ دومین فرودگاه بزرگ پاریس اورلی است. از آنجا، بسیاری از پروازهای داخلی و یا قطارها در دسترس هستند، بنابراین شما به راحتی می توانید به هر گوشه ای از فرانسه دسترسی داشته باشید.

اگر در حال تحصیل در فرانسه، قصد گشتن اروپا را دارید،سورپرایز دلچسبی خواهید داشت. این کشور برای سفرهای کوتاه مناسب است؛ هم مرز با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا است، و انگلستان آن سوی کانال است.

سری برنامه های مهاجرت تحصیلی

 

 

مقالات و اخبار مرتبط به تحصیل در فرانسه را میتوانید از اینجا بخوانید

خلاصه
تحصیل در فرانسه
نام مقاله
تحصیل در فرانسه
توضیح
تحصیل در فرانسه-شهریه دانشگاه های فرانسه-زبان فرانسوی -بوریسه تحصیلی برای کشور فرانسه-مزایا و معایب تحصیل در فرانسه-ساعت مجاز کار دانشجویی - در آمد-نوع کار
نویسنده
منشر کننده
آژانس مهاجرتی مسیر
لوگو
رزرو وقت مشاوره